Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatásról szeretnék...

SziaSz kérdése:

Felsőoktatásról szeretnék kérdezni, kérem valaki (aki ilyen helyen is tanul) fejtse ki nekem részletesebben, hogy mi hogyan működik?

Figyelt kérdés
Szeretnék bekerülni Mo.-on valamelyik felsőoktatási intézménybe, de az a helyzet hogy egyáltalán nem vagyok jártas a dologban. Hogyan lehet bekerülni? Állami képzés mindenhol van, és ahhoz kitűnő kell hogy legyen az évvégim illetve az érettségim? Ha államira bekerültem, az nem egy biztosítás, mert csak akkor tanulhatok továbbra is ingyen, hogyha mindenből hozom az ötös szintet? Hogy vannak az órák? Ott vannak egyáltalán osztályok? Honnan tudom, hogy mikor hova kell mennem? Előre is köszönöm a válaszokat, a bunkó flegma stílust legyetek szívesek kerülni, én tényleg semmit nem tudok az egyetemekről/főiskolákról.

2014. nov. 1. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne, ha az osztályfőnököd mesélne róla. Nem nem kell mindenből ötös a bejutáshoz, de persze hasznos. Van ahol meg van az is szabva, hogy bizonyos tantárgyból emelt érettségit kell tenni. Az államin benmaradáshoz sem kell színötösnek lenni.
2014. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Osztályok nincsenek, az órákat te veszed fel a neten. Oda van írva, hogy melyik nap, mikor, hol van.
2014. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! És ha emelt érettségim pl 2-es lenne, akkor is hozná a plusz pontot ugyanúgy mintha 5-ös lenne?Vagy az is elfogadott?
2014. nov. 1. 21:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogyan lehet bekerülni?

www.felvi.hu honlapon keresztül tudsz jelentkezni

Állami képzés mindenhol van, és ahhoz kitűnő kell hogy legyen az évégim illetve az érettségim?

Nincs mindenütt állami képzés. Nem kell feltétlenül kitűnőnek lenni, elég ha a felvételi ponthatárt eléred.

Ha államira bekerültem, az nem egy biztosítás, mert csak akkor tanulhatok továbbra is ingyen, hogyha mindenből hozom az ötös szintet?

Nem dehogy, sőt elé államin maradj, nem hogy 5-ös hanem a tárgyak 50%-ából is bukhatsz félévet (tehát 3-szoora sem sikerült levizsgázni)és akkor is államis maradsz.

Hogy vannak az órák? Ott vannak egyáltalán osztályok? Honnan tudom, hogy mikor hova kell mennem?

Van órarend, változó mindenütt máshogy vannak az órák. Osztályok nincsenek csak évfolyamok. Órarended alapján tudod, hogy hova kell menned. Egyébként meg nem kell mindenhova menned, ami az órarendben van. De az meg majd a gyakorlat hozza magával. Legtöbb helyen a kutyát sem érdekli hol vagy órán, nincs osztályfőnök vagy nincs senki aki megdorgálna érte hanem mész.

2014. nov. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A ponthatárokat pedig a neten megtalálom, igaz? Mikből adódnak össze a pontok? Pl érettségi, 12.évvégi, nyelvvizsga? Államira gondolom nehéz bekerülni,nem? Ott magasabb a ponthatár mint a fizetősön?
2014. nov. 2. 09:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Ponthatárok teljes skálája 2001-ig visszamenőleg kint vannak a neten a felvi honlapon a ponthatárok menüben.

Pontszámítás, ez elég bonyolult rendszer, kétféle módja van, itt a link a felviről tessék elolvasni, ezt csak nagyon nagyvonalakban lehetne itt összefoglalni neked. Sokkal jobb, ha elolvasod a cikket.

[link]

Államira nem feltétlenül nehéz bejutni, szakfüggő, ha veszed a fáradtságot és megnézed a ponthatárokat akkor láthatod magad is. Sok szakra jogszabályi minimum elég. Van ahol meg a meg iszonyú magas a ponthatár. Ez a jelentkezők számától és az ő érettségi eredményüktől függ minden egyes évben változik a ponthatár Pl. a legtöbb óvodapedagógus vagy tanító vagy műszaki szakra –mérnök- szakra jogszabályi minimummal be lehet jutni. ( TOP pesti egyetemek szoktak kivételek lenni)

A fizetős ponthatár sem alacsonyabb minden esetben, mint az állami.

2014. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"És ha emelt érettségim pl 2-es lenne, akkor is hozná a plusz pontot ugyanúgy mintha 5-ös lenne?Vagy az is elfogadott?"

Nem a jegy számít amit az érettségire kapsz hanem a százalékos eredmény. Akkor kapd meg az emeltért járó +50 pontot ha az emelt érettségid felvételi tárgyból van és legalább 45%-ra megírtad az érettségit.

A jegyek így alakulnak ki érettséginél:

Középszint

jeles 80% – 100%

jó 60% – 79%

közepes 40% – 59%

elégséges 25% – 39%

elégtelen 0% – 24%


Emelt szint

jeles 60% – 100%

jó 47% – 59%

közepes 33% – 46%

elégséges 25% – 32%

elégtelen 0% – 24%

2014. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! És ha gazdaságis fősulira szeretnék jelentkezni, akkor az üzleti gazdaságtan érettségi dob a pontjaimon?
2014. nov. 2. 15:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem dob pontjaidon az hogy szakirányú tárgyból érettségizel. Számíthatják abból is a pontjaidat (abból fogják ami neked a legjobb),de önmagába z a tény hogy neked nem töriből számolták a pontokat nem ér +pontot.
2014. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!