Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy más egyetemi angol-f...

ELTE vagy más egyetemi angol-francia tanári osztatlan képzéssel kapcsolatban érdeklődöm?

Figyelt kérdés
Tehát, ugye én most vagyok végzős és eddig azt hittem anglisztikára szeretnék menni, de rájöttem, hogy talán mégis több értelme lenne a tanárinak legalábbis azzal iskolában is taníthatnék. Ugye az angol az alap és abból eleve szeretnék is menni emelt érettségizni, de ugye kell egy második szak is emellé. Mivel eddig azt hittem anglisztikára megyek ezért gimiben töri faktos lettem 11.-től mert abból is emeltezni szerettem volna plusz pontokért de ha viszont tanárira mennék töri tanár nem szeretnék lenni, annyira nem érdekel a töri és értelmét sem látom. Viszont ugye kell egy másik tárgy és én mindenképp nyelvet tartom a legjobb választásnak mivel más lehetőség meg nagyon nincs, de z a helyzet hogy franciából úgy gondolom erős alapfokon tudok csak. Ha jól tájékozódtam csak egy emelt kötelező és az ugye az angol lenne, de ha be is kerülnék a francián mi az elvárt szint mert én gondolom hogy azért egy erős középfokú nyelvtudást elvárnak, attól pedig még azért messze vagyok. Nem mondom, hogy lehetetlen mert elég könnyen tanulok nyelvet mondhatni ragad rám, és ha most belehúzok azért biztos fejlődnék, de nem tudom meg merjem e így kockáztatni, mert kibukni meg nem szeretnék :) Bocsánat, hogy ilyen sokra sikeredett ilyen későn de egyszerűen nem hagy nyugodni ez a téma :) Főleg olyanok válaszát várom, akik ilyen szakra járnak/jártak és előre is köszönöm a válaszokat :)
2014. nov. 2. 00:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én ezzel ugyanígy vagyok, azzal a különbséggel, hogy nekem az olasz a "fő" nyelvem, amiből emeltezni fogok és mellé a németet szeretném párosítani, amiből jobb esetben alapfokon állok.

A felvételhez tényleg elég az egy emelt szintű érettségi, így elméletileg felvehetnek így is, de nekem egy olyan tervem van, hogy nyáron mindenképpen be szeretnék iratkozni egy intenzív német nyelvtanfolyamra, mert valóban, a nagy nyelveknél elvárt a legalább középfokú tudás.

2014. nov. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ :) Igazából eddig is tanultam a franciát csak hát elég nagy hátrányból indulnék így ezzel a tudással, de a nyáron lehet nekem is elkéne mennem vagy nyelvtanfolyamra vagy tanárhoz :) Az a baj, hogy maga sulis franciával kb. le tudjuk majd tenni a középszintű érettségit franciából. Abból mondjuk nyilván az ötösre hajtok, remélem meg is lesz, de azért a középfokú nyelvvizsgától még messze vagyok. A francia tanárom a suliban meg mit ne mondjak hagy kívánnivalót maga után, szóval elég nagy hátrány ez így azokkal szemben akik mondjuk francia kéttannyelvűbe jártak. De mivel nyelvet tanulni szeretek, meg annak látom a legtöbb értelmét már ha tanári szak akkor szerintem belehúzok :) Köszönöm a választ, egy kicsit megnyugodtam hogy nem csak én járok ilyen cipőben :) És sok sikert az érettségihez :)
2014. nov. 3. 16:52
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Én most vagyok elsőéves az ELTÉn angol-francia tanárin. Tényleg elég csak az egyik tárgyból emeltezni, de egyrészt a nyílt napon is elmondták és tényleg igaz, hogy elvárják a középszintű tudást (szóval kb. B2/emelt érettségi szint) mindkét nyelvből. Én azt tapasztaltam, hogy az angolt magasabb szinten tanítják, mint a franciát, de azért franciából is elvárják, hogy legalább középszint közelében legyél, különben elég nehéz lesz felvenni a ritmust. A pontszám nevetségesen alacsony volt idén (336), szóval ahhoz nem kell feltétlenül két emelt, de én mindenképpen ajánlom, hogy kezdd el magad beleásni a franciába, ha tényleg ezt a szakot szeretnéd választani:) Sok sikert!:)

2014. dec. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Mostanra úgy tűnik ha nem is lemondtam a franciáról de ha felvennének akkor valószínűleg inkább angol-oroszra fogok menni, mert ott úgy tudom, nem kell előzetes nyelvtudás de javíts ki ha tévedek. De nem szeretném feladni a franciát sem, mert szép nyelv, szeretem is, bár néha meggyűlik vele a bajom :) De köszi mindenesetre a választ :)
2014. dec. 27. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!