Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket válasszam OKJ vagy...

Melyiket válasszam OKJ vagy Felsőoktatási szakképzés? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A logisztika és a szállítmányozás érdekel, viszont nem tudok választani, hogy melyik lenne jobb:

Logisztikai ügyintéző OKJ : 2 év 60% elmélet- 40% gyakorlat.Itt arról tanulnák 2 évig amit választottam, viszont nem felsőoktatásai végzettséget, mint pl. egy főiskola.

Másik oldalon pedig ott van a Nemzetközi gazdálkodási(4 félév, amiből egy félév szakmai gyakorlat)55% elmélet -45% gyakorlat -> majd szakirányú továbbképzésként Logisztikai és szállítmányozási menedzser.

Sajnos a Nemzetközi gazdálkodás végzettséggel úgy érzem, hogy nem tudnák elhelyezkedni, és nem sok értelmét látom, de ez az egy ami jelentősen hozzákapcsolódik a szakirányú továbbképzéshez.Javítsatok ki ha tévedek.

Szerintetek melyik a helyes döntés?

Esetleg más alternatíva is szóba jöhet. :)



2014. nov. 2. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megfogadsz egy tanácsot, akkor logisztikát csak főoskolán tanulsz.

Nekem gyerekkori jóbarátom annak tanult, elvégezte... na ez volt 3 éve és azóta még mindig nem tudott logisztikusként elhelyezkedni. Szimplán azért mert a logisztikus egy olyan szakma amiből millió + 1 van és a középfokú OKJ-k nem keresettek, ha a logisztikát nézzük.


Ha tudsz, akkor menny fősulira, vagy válassz keresett szakmát!!! Nekem Erősáramú tech. a végzettségem, ahogy végeztem 3 helyről kaptam ajánlatot és el tudtam helyezkedni szakmán belül.. hozzáteszem nem 120-30 ezrekért. :) egy szakmához értő ember, kincs.. legyen az lány vagy fiú.

2014. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem félreértettél valamit. A felsőoktatási szakképzés NEM felsőfokú végzettség. Az -ma legalábbis- nem egyenlő a főiskolai diplomával, és onnan nem is tudsz felsőoktatási továbbképzésre menni, lévén ahhoz minimum egy alapképzést el kell végezni, ami általában 3-3,5 év, és arra van ráépítve még 1-2 év felsőoktatási továbbképzés. Ha nem fűlik a fogad ahhoz, hogy 4-5 évet tanulj, akkor válaszd az OKJ-t! A felsőoktatási szakképzésnél egyébként többet ér.
2014. nov. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még kiegészíteném a felsőoktatási szakképzés OKJ bizonyítványt ad!!(szóval okj és okj között vacillálsz) Nem kell meglepődni nem minden képzés ad diplomát ami felsőoktatási intézményben oktatnak. Ezek a 2 éves képzések csak okj szakmát adnak.
2014. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem-nem! A felsőoktatási szakképzés egyszerűen megfogalmazva az OKJ és a diploma között áll, de bizonyítvány helyett csak oklevelet nyújt. Emellett felsőfokú képzettségnek számít és így az OKJ-k többsége alacsonyabban állnak.


[link]

2014. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van az utolsó mondja jól!
2015. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!