Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Keresztbe tett nekem egy...

Keresztbe tett nekem egy osztálytársnőm, emiatt nem mehetek külföldre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az iskolám megnyert egy pályázatot, miszerint kimehetünk gyakorlatozni külföldre több hétre.

Átmentem minden teszten, interjún, megvolt minden az úthoz, még a szerződés is.

2 héttel előtte közölte furcsa módon az igazgató és az osztályfőnököm, hogy nem mehetek, mert úgy érzik, hogy nem teszek eleget ezért. Bejártam, dolgozatot írtam, minden megvolt... tehát ez rossz kifogás volt részükről. Az e-naplóra hivatkoztak, ami össze-vissza van vezetve, volt hogy 2 napos igazolt hiányzást 4 napos hiányzásnak írtak be, amit pl. nem javítottak ki.


Mint kiderült (nem az igazgató mondta el), egy várólistás gyereket küldenek helyettem, aki az egyik résztvevő párja. Az is kiderült, hogy végig németet tanult, s mi Angliába mennénk, az angol tudása pedig 0.

Állítólag ez a hölgyemény kihisztizte, hogy a barátja mehessen vele.


Írtam már a szerződésben írt alapítványnak egy panaszlevelet, de mint elmondták, ők nem szólhatnak bele ebbe az ügybe.



Mit tudnék csinálni? Az utamnak sajnos lőttek, mert 1 hét és mennek. Viszont azt nem szeretném elnézni, hogy emiatt 1 hónapot hiányozzak az iskolából, mert be kell pótolnom a gyakorlatot itthon.



Tehetnek ilyet, hogy a szerződésben leírtaknak 100%-og megfelelek, s 2 héttel az utazás előtt kiraknak, ezáltal felbontják a szerződést???

A várólistással miért írattak alá szerződést? Miért nem csak akkor, amikor megtudják, hogy valaki lebetegedett? Miért csak ő volt az egyetlen pót ember, holott 10-e utaztunk volna?



2014. nov. 2. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a csaj vagy a baratja ismerőse valakinek,ezert került be ő.


Menj el az alapítványhoz hogy ezt hogyan gondoljak,ha nem adnak hasznos infot akkor keress fek egy békéltető testuletet.

2014. nov. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Nem tudom milyen károd lehet belőle, ha az osztályfőnökkel és dirivel kikezdesz, hogy nem fogadod el a döntést, de én megmondanám nekik, hogy web-blogba és sajtóba fogod leírni a történteket. Mond azt, hogy van ismerősöd, aki publikál. Ha kell ebbe tényleg tudok segíteni, ha megismerem az ügy további részleteit. Amúgy, ha valóban így igaz amit leírtál, akkor rém gusztustalan és etikátlan volt ahogy eljártak veled.
2014. nov. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A teljes valóságot írom le. Sajnos ezt így megtették velem, hamis infókat adott át rólam a csajszi, mint pl. volt egy felkészítés (pszichológusnál), amiről el kellett jönnöm engedéllyel(!)(az összes többin ott voltam), orvoshoz kellett mennem mert 2 héten keresztül lázzal, középfül gyulladással jártam suliba, és már nem bírtam. Ezt úgy adta át a hölgyemény, hogy én leléptem engedély nélkül, erre persze harapott az igazgató. Ja, és azért jártam be betegen suliba, mert ez a kedves osztályfőnök közösségi oldalon írt nekem privát üzeneteket, hogy ne merjünk hiányozni, mert akkor kidob minket a projektből úgy, hogy ez nem is az ő hatásköre!!


Konkrétan fenyegetve voltunk.... undorító ami itt megy. Az ismerősi körömből mindenki nekem adott igazat, de sajnos mint írtam senki nem hajlandó foglalkozni az ügyemmel.


Viszont annyiban nem fogom ezt hagyni.

Utolsó, írj kérlek privit, ha tudsz! :) Köszönöm

2014. nov. 3. 00:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Helyedben az oktatási hivatalhoz fordulnék,panasszal de azonnal.
2014. nov. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha szerződést írtatok alá, abban gondolom benne volt, hogy melyik fél milyen indokkal bonthatja fel a szerződést. Kérj írásbeli értesítést és indoklást. Akkor esetleg lehet vele valamit kezdeni. Azzal, hogy valaki ezt mondta, mástól azt hallottad, állítólag amiatt, semmit sem érsz.
2014. nov. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!