Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha átsorolnak államilag...

Ha átsorolnak államilag finanszírozottból költségtérítéses képzésre a orvosin, akkor ha újra felvételizek, felvesznek újra államira?

Figyelt kérdés
Olvastam egyszer egy újságcikket erről, hogy valamelyik egyetemen, akit "kirúgnak" újra felvételizik, és tantárgyelfogadtatással ugyanott folytatják. Pl. a debreceni orvosin 6 bukott vizsga után a hallgató kérésére átveszik költségtérítésesbe, vagy megszűnik a hallgatói jogviszonya. Ha felvételizek újra (a pontok alapján biztos a felvétel), felvesznek államilag finanszírozott képzésre? (a felsőoktatási törvény alapján) Van beleszólása ebbe az egyetemnek? A Tanulmányi és visszaszabályzat a visszavétel szót a költségtérítéses és az állami közötti átmenetre használja főleg. A költségtérítéses pedig megfizethetetlen számomra.
2010. jan. 27. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

sztem erről az adott egyetem adott karának TO-ján tudják a legpontosabb infókat nyújtani.


ismerek egy srácot, akit most vettek fel jogra fizetősre. megcsinálja az első évet, következőben újra felvételizik államira, és kreditátvitelt kér.


lehet, hogy a te eseted etikai akadályokba ütközik...

2010. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg meg lehet csinálni. De tényleg érdeklődj a TO-n:)

Előzőnek: Orvosin egy félévet is iszonyat nehéz kifizetni... (950ezer-1millió/félév)

2010. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tudom, hogy a TO-n megkérdezhetem, csak a gyakorikerdesek.hu-n pont ez a jó: bármilyen ciki kérdést feltehetek névtelenül.
2010. jan. 28. 08:00
 4/7 A kérdező kommentje:

A lehetséges etikai akadályok: sokan mondják, hogy mi, nem eminens tanulók elvesszük a helyet azoktól, akiket nem vettek fel, stb. Érdekes kérdés. Bár matematikailag végiggondolva lehet egy ember ponthatár módosító tényező? Meg ott van az is, hogy akkor milyen a felvételi rendszer: 30-40 ponttal a ponthatár felett vettek fel (a 480 pontos rendszerben), mindenféle kedvezménypontok nélkül, jó az érettségi eredményem. Mi alapján lehet kiszűrni a tényleg idevalókat? Sajnos elszomorító a kép, mert az évfolyamtársaim nagy része is halogatós (80%) és itt vagyunk mi, 10% aki meg el is csúszik.

Előző évben tényleg hülye voltam, 3x elmentem vizsgázni úgy, hogy nem volt 100%os a tudásom.

Idén az A vizsgán a beugró kérdéseken csúsztam el (rövid volt az idő, + a tételekre koncentráltam a tanulásnál). A B vizsgán nehéz tételt húztam, nem tudtam minden összefüggést, és egy tanulós éjszaka után nem tudsz a tananyag egészéből mindenféle kérdést tökéletesen megválaszolni. Így kerültem oda, hogy C vizsgázhatok. Ez sikerülni fog:) Kicsit idegesítő a sok sztori azoktól, akik tavaly úgy mentek át, hogy a tanár tételt cseréltett velük, meg gyorsan akart végezni, ezért 2-est adott, stb. Szóval nem mindig fenékig tejfel. De ezt választottuk.

2010. jan. 28. 08:35
 5/7 anonim válasza:
Nálunk volt ilyenre precedens, igaz nem orvosin, hanem a BME-n. Elvileg meg lehet csinálni, csak ha felvettek, meg kell szüntetni a régi jogviszonyt, az elvégzett tárgyakat meg x héttel a reghét előtt el kell fogadtatni, mert az nem automatikus. Ettől függetlenül gyakorlatilag u.o. vagy, ahol addig is voltál, max. nem kapsz ösztöndíjat, mert az elsősként nem jár. Egyébként meg, aki miattad nem kerül be az úgyis kibukott volna. A ponthatáron lévők nagy százalékban kibuknak, idegileg is meg az egyetemről is :D
2010. jan. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
persze, mert nem az első és legjobban teljesítő elől veszed el a helyet, hanem a 100.-tól vagy nem tudom hányat vesznek fel.. :) azért becsüld meg legközelebb a helyedet, mert tény, hogy talán az a 100. hallgató - aki ha úgy vesszük miattad nem lett felvéve vagy került fizetősre - jobban megbecsülte volna! Elhiszem, hogy sok a tanulnivaló, de basszus, ORVOS akarsz lenni, még jó, hogy tudni kell minden összefüggést és apró betűt!!
2010. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szerintem a ponthatár meghatározás úgy megy, hogy megnézi a számítógép, hogy hány hely van, és hogy hány pontja van a jelölteknek, és úgy állapítják meg a ponthatárt, hogy a lehető legtöbb embert feltudják venni az adott db helyre, de ne amiatt kelljen elutasítani valakit, mert Z betűs a neve :)

Amúgy akik bent vagyunk, azt mondjuk, hogy nem az a kérdés, hogy felvesznek e, hanem hogy bent maradsz e, meg hogy tetszik e az amit csinálsz.

2010. jan. 30. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!