Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány ember válna munkanélküliv...

Hány ember válna munkanélkülivé Magyarországon, ha többé nem lenne kötelező irodalomból, történelemből, egyéb büfés tantárgyból érettségizni vagy ezeket tanulni?

Figyelt kérdés
Hány ember anyagi érdekeit veszélyezettné az ilyesmi? Gondolok például az ilyen szakos tanárokra.

2014. nov. 13. 23:41
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Ja és az egészséges érzelmeket ne keverjük össze már a birtokló mániás, ostoba, eszelős és pszichopata érzelgősködéssel!
2014. nov. 18. 20:43
 22/39 anonim ***** válasza:
56%

Mellékesen pszichológus felkeresésén már gondolkoztál? Kissé aggaszt a kisebbségi komplexusod, valamint a nekrofília iránti túlzott érdeklődésed.

Sose hittem volna, hogy leállok valakivel arról veszekedni, hogy az ember nem nekrofil, önvagdosós, "zombi", csak mert szeret olvasni. :)

Amúgy érdekelne hogyan húználak be a csapdába, mikor nincs is semmilyen csapda. Azt hiszem a paranoiád is megérne egy misét. Amúgy mi van, ha pl. egy villamosmérnök, akinek a munkájából adódóan "kell gondolkodnia" szeret olvasni? Paradoxon? vagy csak valakinek számít a reális gondolkodás mellett az is, hogy egy könyv lehet akár kkapcsolódás is, vagy egy verset lehet szeretni a szépsége miatt? Amúgy nem hiszem, hogy sok verset/könyvet olvastál, de tudtad, hogy elég sok van, ami pont arra buzdítja az embereket, hogy éljenek? Hogy fedezzék fel önmagukat, a minket körülvevő világot, lássák meg a szépen egy kis apróságban is. Olyanok is vannak, amiknek pont az a lényege, hogy az olvasót elgondolkoztassa a világ hibáival kapcsolatban. Amúgy nem csak klasszikus, szerinted "nekrofil" könyvek vannak.

2014. nov. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Talán olvasd el Fromm, A rombolás anatómiája című könyvét!

És a többit is melegem ajánlom!


Belőle megtudhatod, hogy az emberek többsége egy szado-mazochista nekfofil elmebeteg, akármit is képzel magáról, és akármilyen fennköltnek is érzi magát.


Sőt legtöbb ember éppen hogy vallásos is, még akkor is, ha nem hisz valamelyik fejlettebb vallás istenében.

Helyette éppen olyan primitív vallású, mint akár az ősember és bálványimádó! A 21. században!


Csak nem a Napistenben hisz, hanem a pénzben, hatalomban, a beteges élvhajhászatban, irodalomban, stb. degenerált dologban!


Ez is ugye milyen furcsán hangzik és kész döbbenet, ennek ellenére sajnos igaz!


És sem a szado-mazochizmus, sem a nekrofilia nem azt jelenti feltétlenül, amit a közhiedelem hisz, hogy aki ilyent tesz, az már feltétlenül a legvadabb aberrált szexuális tettlegesség útján jár. Nyilván az a legdurvább formája neki; de már az is szadomazoizmus, amit legtöbb ember csinál a szeretet helyett, a másikat birtokolni akarja, bele esnek egymás levesébe, egyik sem tud megállni a saját lábán, hanem uralkodni akar a másik felett vagy éppen meghunyászkodni.


És mindenki biofil aki él, és mindenki nekrofil, aki halott dolgokat szolgál!


Remélem Erich Frommot meg nem akarod pszichológushoz küldeni, mert ő is az, méghozzá nem valami botcsinálta, mint egy-kettő, ami könyveit ma plakátokon is mutogatnak, hanem egy világhírű és elismert.


[link]


Bár hozzám képest eléggé diplomatikusan fogalmazott.

Lehet éppen azért, hogy egyes pszichiátriai gondokkal küzdő emberek ne hogy még őt akarják pszichiáterhez küldeni az igaza ellenére, mint engem.


Mert a hiúság és a gondolkodás fáradalmától való félelem az nagy úr!

2014. nov. 18. 21:29
 24/39 anonim ***** válasza:

Kicsit gyanús nekem, hogy így meg úgy szidod itt az irodalmat és az olvasást, közben meg minden hozzászólásodban felvázolod egy könyv tartalmát, filozófus munkásságát.

Micsoda paralogizmus-áradat.

2014. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Oké, akkor a fáradságtól való félelmem miatt (meg mert 4:45 óta fent vagyok) elismerem, egy szado-mazo zombi vagyok, és hogy szívem szerint azt a hapsit is szívesen beutalnám pszichológushoz. Ennek ellenére boldogan ÉLEM az életem. Milyen jó nekünk zombiknak, hogy nem kell egész nap gondolkoznunk (csak abban a 8 órában heti 5-szor amikor dolgozok, plusz utána a család dolgain...), hanem csak tiszteljük a nekrofil bálványainkat (nem tudom neked mennyire ment át, a cél, hogy csöpögjön az iróniától). Amúgy annak ellenére, hogy utálsz olvasni a kisregényeket amiket ide írsz el kellene olvasni?
2014. nov. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Amúgy anno azt tanultam, a szociálpszichológusaknak munkaköri követelménye a flúgosság (csak ha már a Frommot ennyire futtatod). Tudod, ők azok akik csak úgy beépültek szektába poénból megvizsgálni azokat, meg elektrosokkolták az embereket, meg az a Zimbardo-féle börtönkísérlet...
2014. nov. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Már megint összekeveritek a szezont a fazonnal.


- Én egy szóval nem mondtam, hogy nem olvasok könyveket. Éppen hogy nagyon sokat olvasok. Csak éppen tudományos szakkönyveket, a pszichológia, a szociológia, a műszaki dolgok és természettudományok területéről egyaránt, és véletlenül sem eszetlen és eszelős és hozzá nem értő ingyenélő sirodalmárok halálhörgéseit. Sőt TV-t sem nézek, mert nem vagyok sem elektronikus kábítószer élvező, és sem a belőle áradó mocsokra, se az agymosásra nem vagyok kíváncsi. A sirodalmárság modern változatira, a filmekre szintúgy nem. Ez csak az unatkozó, de valójában unalmas emberek módszere arra, hogy hogyan MÚLATsák el a szánalmas zombi létüket. Én nem múlatom az időmet, nekem az eltelik.

És olyanok a sirodalmárok, mint az egyház. Az egyház is szidja a szektákat, a sirodalom tanár is szidja a ponyva regényeket, meg a horror filmeket, mint ha ezek nem pontosan az ő szülöttei lennének.


- Egy szóval nem mondtam, hogy minden pszichiáternek komolynak tartom a munkáját. Éppen a korábbiakban utaltam egy magyar szakbarbárra, aki gondolkodás nélkül kényszerzubbonyt érdemelne, de úton-útfélen találkozik az ember a könyveit hirdető reklámokkal. Hadd ne írjam ide a nevét, de nincs egyedül, 2 hasonló (és még szintén élő) magyar megélhetési szakbarbár is létezik. Csupán az életútjuk is felettébb nevetséges, tipikus az az eset, amikor a suszter úrnak is lyukas cipője, de azért ő akarja befoltozni mániákusan másokét. Nem beszélve arról a sok szánalmas hülyeségről amit összehordanak.

Hallottam a híres börtönkísérletről is, benne több alapvető komoly hibát követtek el, Frommnak egyetlen egy ilyen módszere nem volt. Úgy hogy ne mossuk össze őt az ilyen kötözni való szakbarbárokkal.

Ahogy Egely Györgyöt, a fizikusok mumusát sem tarthatja egyetlen komoly ember sem fizikusnak, de még csak feltalálónak sem, és ha egy épeszű ember meghallja Egely nevét, már gurul a földön a nevetéstől vagy elsikítja magát.

Az általad említett elektrosokkozókról meg az a véleményem, hogy ők gondolkodás nélkül gumiszobát érdemelnének; amit ezek a kretén szatírok a műveltek, a szakbarbárság és az emberi viselkedésből való kifordulás erős ne továbbja.

Sőt, Freudért sem vagyok oda, egyetlen nagy erénye, hogy adott egy pofont az akkori prűd világnak, de amennyi esztelen hülyeséget összehordott, az több mint fájdalmas.

Fromm is állandóan kritizálja, de Freud még ennyit sem érdemel. Például Adlernek jóval több értelmesebb gondolta volt, mint Freudnak, még ha elég kezdetlegesek is.

A melegek ügyében is mit csinált a sok szakbarbár? Kitalálta hasra ütéses alapon, hogy az betegség, mert neki azt hangzott jól, holott erre az égvilágon sem volt, semmi nem igazolta már eleve. Majd hosszú időn keresztül bizonyítékokat akartak össze kreálni a önös fikciójukra, addig is rengeteg kárt okozva. És sok sok évnek kellett eltelnie, mire végre elismerték azt, hogy teljesen tarthatatlan az amit csinálnak.

Az hogy valakinek éppen van diplomája, netán doktorija is, az még sajnos nem garancia az égvilágon semmire.


- Elismerheted hogy szado-mazoh zombi vagy, de dolgokkal való dedózással aztán nem mész semmire!

Nem tudok mást mondani, olvasd el Fromm könyveit.

A Rombolás anatómiája a legterjedelmesebb és talán a legnehezebb, nem javasolnám az azzal való kezdést.

Hanem például ezt a sorrendet javasolnám:


- A szeretet művészete

- Birtokolni vagy létezni?

- Menekülés a szabadság elől

- Az önmagáért való ember

- Az egészséges társadalom

- A férfi és a nő

- Pszichoanalízis és vallás

- Zen buddhizmus és pszichoanalízis

- A rombolás anatómiája

2014. nov. 19. 09:36
 28/39 anonim ***** válasza:

Azt mondod, hogy nem nézzel TV-t, hogy nehogy átmossák az agyad... Sajnos ki kell ábrándítsalak, neked már átmosták, nyugodtan nézhetsz TV-t.

És nem, nekem ne ajánlgasd ennek az embernek a munkáit, mert én nem veszek a kezembe olyan könyvet, aminek olyan címe van, mint a szeretet művészete. Én nem valami megtanult metódus alapján akarok szeretni, hanem úgy ahogy a születésem óta teszem nem hinném, hogy véletlenül szeretünk úgy ahogy.

Azt írod, hogy foglalkozol pszichológiával, hogy elmenjen az időd. Akkor gondolom tisztába vagy azzal, hogy azok a gyerekek, akiknek nem olvasnak fel, nem mesélnek történeteket a szüleik azok általában a későbbiek során ennek bizonyos hátulütőjit tapasztalhatják (pl. rosszabbul tanulnak, kevésbé megy nekik a logikus gondolkodás, nem tudnak rendesen fogalmazni stb.). Nem tudom, hogy miért utálod ennyire az irodalmat, a vallást és a történelmet, de szerintem ez elszomorító. Biztos valami nagy trauma érhetett, estleg molesztált a magyartanárod vagy meg lettél többször is szégyenítve az iskolába, mert nehezen olvastál?

Azt írod nem a versek miatt másztunk le a fáról, de elárulom, hogy nem is a fizika miatt (max részben - gravitáció). Hahó Evolúció. Úgy gondolod, hogy a történelem teljesen felesleges? Simán vissza lehetne vezetni a mai magyar társadalom fellépítését a tatárjárás utáni társadalmi változásokig, elhiheted. Irodalom, nekrofília meg agyevő könyvek? Meg van rólad a véleményem. Ajánlom Vernét, jó pár dolgot megjósolt előre és nem vettem még észre, hogy a halált reklámozná. Szomorú, ha az alpján ítéled meg az irodalmat, amit az iskolában tanítottak, mivel azért ez egy kicsit több annál. Amúgy tudsz róla, hogy kortárs írók is vannak? Azt tudtad, hogy az olvasás segíti a logikus gondolkodást, fejleszti a fantáziát, meg bővíti a szókincset stb.?Tudsz róla, hogy eleinte a vallások tartották össze az embereket?

Beszűkült látásmódú vagy és szánni való. Érdekelne, hogy szerinted mik a produktív életbe bele illő foglalkozások.

2014. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Annyi eszed van, mint egy irodalomtanárnak!
2014. nov. 21. 00:03
 30/39 anonim ***** válasza:

Basszus, menj már orvoshoz a saját érdekedben.

Úgy tűnik élvezed a saját elvakult hülyeségedet, ezzel is fent tartva a kapcsolatotokat.. Orvosi eset vagy,jó lenne gyógyíttatni magadat, addig amíg teljesen be nem csavarodsz.

Ne vedd sértésnek, de hidd el az egészséged érdekében jobban jársz ha a problémáiddal szakorvoshoz fogsz fordulni.

2014. nov. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!