Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ennek így mi értelme van?...

Ennek így mi értelme van? Erre nem gondolnak se a tanárok, se a vezetőség?

Figyelt kérdés

Szóval az iskolákban egy ideje minden nap van testnevelés. Nekem még hál' istennek pont nem, csak kettő van. végzős vagyok (gimnazista). Nincs rá szükségem, edzek heti 3x, ezen kívül amikor tehetem eljárok úszni, vagy biciklizek.


12. éve járok immár suliba és minden évben ugyanaz az unalmas, értelmetlen permutáció : szekrényugrás, korlát, gyűrű stb. Amikor ez van egy óra alatt 3x sorra kerülök, egy csepp izzadság nélkül öltözök vissza : a tesióra el sem érte célját!!! ezért van belőle heti 5. a semmiért. Legalábbis amikor torna van. Ráadásul ezek a gyakorlatok veszélyesek, sikeresen kiment a vállam gyűrűzés közben. Aki meg sportol az amúgy is mozog szerintem. Heti pár tornagyakorlattól meg senki nem lesz egészséges. Inkább ki kéne venni ezeket az ódivatú értelmetlen dolgokat (szertorna) és inkább intenzív, intervallumedzés kellene vagy bármi, ami átmozgat. Aki tornász akar lenni az elmegy egyesületbe.



2014. nov. 15. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk 11.–12. osztályban az ment tesiórán, hogy aki akar menjen ki az udvarra focizni, maradjon a teremben kosarazni, menjen át a suli konditermébe kondizni stb. Mindig volt egy-két ember, aki sakkozni vagy KöMaL-ozni ment el, és az volt neki a tesióra.


Én például egy csomószor megcsináltam, amikor utolsó óra volt a tesi, hogy szóltam a tanárnak, „Tanár úr, kérem, nem mehetnék el biciklizni?” (persze először csak viccből), erre azt mondja: „Dehogynem.”, én pedig azt mondtam, hogy „Köszönöm szépen! Viszontlátásra, tanár úr!” és hazabicikliztem.


Semmi gond nem volt belőle. (Mondjuk kézen állni sajnos nem tanultam meg…)

2014. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled. Egyébként nálunk is az volt, amit az első írt - kb. 10 osztálytól az volt a tesióra, hogy kimentünk a pályára és aki nem akart focizni, az ment futni. Vagy, ha bennmaradtunk, akkor kosár vagy teremfoci vagy röpi. A röpi kivételével ezeket mind szívből utáltam, a kosár nekem annyiból állt, hogy nálam másfélszer nagyobb gazellák ide-oda futkostak a számomra mindig elérhetetlen labdával, amit amúgy se passzolt oda soha senki, én meg mindig futottam a többiekkel az után az egy-két ember után, akinél mindig ott volt a labda és hol az egyik, hol a másik palánkhoz futottak. Idióta sport.


Amúgy szerintem a szertornagyakorlatoknak még értelme is lenne (a szertornászoknak vannak a legarányosabb, legjobban felépített izomzatuk), de valahogy mintha senki nem venné komolyan őket. Arra is emlékszem, hogy amikor fekvőket kellett csinálni, akkor nem érdekelt senkit, hogy HOGYAN csinálják az emberek a fekvőt, pedig ez lenne a legfontosabb része. Én szenvedtem, mert szépen magam mellé eresztettem le a kezeimet és lassan, erőből dolgoztam, más meg behajlította a gerincét, leérintette a medencéjét meg lendületből lezavarta az egészet. Hát, így ennek nincs sok értelme. De engem amúgy az zavar az egész tesiórában a legjobban, hogy mindenkit csapatsportokra kényszerítenek, mikor egy csomó embernek herótja van tőle. Aki nem tud focizni meg kosarazni, az csak hülyét csinál magából a néhány menő arc előtt.

2014. nov. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!