Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit válasszak? Olasz kéttannye...

Mit válasszak? Olasz kéttannyelvű / angol előkészítő?

Figyelt kérdés

Már megvan milyen középiskolákba jelentkezek, de a sorrendet nem tudom eldönteni. Az olasz kéttannyelvű: az olasz nagyon tetszik és szeretném megtanulni, emellett angolt tanulnék még. Az angol előkészítő: ugye angol mellett tanulnék németet VAGY olaszt.

Csak az a gáz hogy eddig németet tanultam. Szerintetek melyiket válasszam?


2010. jan. 28. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az olasz kéttannyelvűt választanám.(ott végeztem és nem bántam meg) De helyetted dönteni nem tudunk.
2010. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) Persze tudom, csak tanácsokat szeretnék vagy hogy ti mit választanátok, mert nekem gőzöm sincs. :D
2010. jan. 28. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a suli amúgy nem a Szent László tök véletlenül?
2010. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
neem, debreceni csokonai :)
2010. jan. 28. 22:19
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a kétnyelvű az kétnyelvű, ott teljesen perfekt megtanulsz egy (a te esetedben az olasz) esetleg 2 (és angol) nyelvet. Jelentkezhetsz majd olasz szakra, lehetsz fordító, tolmács, nyelvtanár. Olyan munkák, melyekkel viszonylag könnyen és gyorsan tudsz keresni. Én heti 2x járok magántanárhoz, mert szakmaira készülök, óránként 2500 ft-ot fizetek.. jóformán csak segít a feladatokban, leellenőrzi a leckémet, leveleket... Emellett tanfolyamokat indít, fordít meg ilyesmik. Szóval, teljesen jól profitál a nyelvtudásával Elkerülhetsz egy olasz céghez tolmácsként vagy 2 nyelvvel akár az idegenforgalomban is érvényesülhetsz. Ezek teljesen jó döntések, számít a nyelvtudás a mai világban. nem mondom, hogy menj ki Olaszba dolgozni, mert nagyon ott sincs mit, és nem is valami sokat lehet, de éppenséggel nem az utolsó megoldás lenne.

ha jó helyre tudsz kerülni, akár itthon is jól kereshetsz az olasszal, elég sokan akarják tanulni annak ellenére, hogy csak Itáliában beszélik :)

Nem értem, az angol előkészítő egy másik iskola vagy ugyanaz, csak nem olasz nyelvi osztály, hanem sima??

szóval 3 nyelvet (angol, német, olasz) tanítanak. Ha tanultál németet, könnyen fog menni az angol és az olasz is. Ha nem érdekel már, nem kell vele foglalkozni. Angolt mindenképpen tanulj és ha ennyire vonz az olasz, akkor azt is.

Én a 2tannyelvűre szavazok, olasz mellett angolt tanulj.

2010. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az angol NYEK egy másik suli :)

nagyon szépen köszönöm sokat segítettél:D nagyon érdekel az olasz szóval az lesz az első helyen:D

2010. jan. 29. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!