Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Javító érettségiről? Bővebben...

Javító érettségiről? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a nagy harci helyzet, hogy 2014 májusában érettségiztem, a földrajzt és angolt vittem volna tovább agrármérnökire, vagy földtudományira, azonban még a minimum pontot sem értem el, így sajnos nem jött össze. Ezért jelenleg OKJ-s tanfolyamra járok, és 2015-tavaszán újra meg szeretném próbálni a föci/angol javítását! Az angolom 67%, a föcim pedig 53%-os lett. Ehhez lenne pár kérdésem; hogyha a javítóérettségim rosszabban sikerül, mint az előző, az kerül az érettségi könyvembe, amelyik frissebb, vagy amelyik a jobb? Ilyenkor a jelenlegi érettségi bizonyítványomba nyomják be? Vagy mégis hogyan képzeljem el? Illetve még azt szeretném megkérdezni, a javító érettséginek mi az ára? Mennyit kell érte fizetni? Külön a szóbeliért, külön az írásbeliért? Vagy hogyan? Mennyit?! Válaszaitokat előre is köszönöm! :) További szép napot! :)

2014. nov. 19. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha rosszabbul sikerül, természetesen a jobb eredmény számít, nem az újabb.

Én tavaly, 1 évvel a többi érettségi után mentem emelt szintre, az kb 25000 Ft-ba került, a javító érettségi is ugyanannyiba kerül (középszint valamivel olcsóbb, 20000 Ft körül lehet, nem tudom hogy azóta drágult-e). Írásbeliért, szóbeliért nem kell külön fizetni, a kettő együtt kerül ennyibe.

Az érettségi bizonyítványt elkérik, de már nem emlékszem hogy a javított eredményt abba nyomtatják bele vagy új bizonyítványt kapsz (de egyébként nem számít, a bizonyítványért nem kell külön fizetni)

2014. nov. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Senem nyomják bele (elképzelhetetlen egy bizonyítvány utólagos "nyomkodása"!), senem adnak újat, hanem adnak külön lapon egy tanűsítványt. A középszint 15 ezer. Nem javító érettségi, az akkor van, ha megbuktál. Ismétlő.
2014. nov. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!