Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szolnoki Széchenyi István...

A Szolnoki Széchenyi István Gimnáziumról mi a véleményetek? Elsősorban a dráma és a biosz-angol tagozat érdekel

Figyelt kérdés

2014. nov. 19. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Biosz-angolrol nem hallok sok jot...allitolag gyenge. Drama tagozat meg ribikepzo meg a tesi is. Te tudod.
2014. nov. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
olyanok válaszát várom akik oda járnak és nem légből kapott hírek alapján adnak információt
2014. nov. 21. 11:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Írj üzenetet! Oda jarok!
2014. nov. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Szerintem jó suli. A biológia óra heti 2x van, de elég sokat tanulunk.
2014. dec. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Tele van protekciós ribikkel,drámával nem tudom mit akarsz kezdeni... Lehet,hogy jó hírű suli de hidd el nem akarsz te oda járni :)
2014. dec. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem biztos, hogy aktuális még de én nagyon szerettem odajárni.

A biosz tagozat maximálisan felkészít ha ilyen területen szeretnék a későbbiekben is tanulni. (legjobb/legfejlettebb labor a középiskolák közül a Széchenyinek van). Több embert is ismerek aki biosz, vagy bármi más természettudományi szakon tanult tovább az egyetemen.

A dráma tagozat osztályközösségei a legjobbak, a sok próba/gyakorlás összekovácsolja az embereket. Nem feltétlenül "színészeket" képez, de olyan tudást ad amit a későbbiekben bárhol jól jöhetnek. Beszédkészség, kreativitás, színpadi kiállás, magabiztosság ezeket mind megadja ha valaki kicsit is komolyan veszi.

A tanárok többsége emberséges/segítőkész. A tagozatokat a 2. év után le lehet adni, ha mégis mást szeretnél, és bármilyen fakultációt lehet választani.

Aki odajárt/odajár azok közül az emberek 95%-a biztos, hogy csak jókat mondana az iskoláról.:)

2015. jan. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En is oda jartam,drama tagozattal nem sokra mesz.Osszevont osztaly voltunk rajz- drama.Ketto ember lett szinesz a tobbi tanar...En rajzos voltam en se sokra mentem ezzel a szakkal pedig szerettem volna.A bioszosok kozul sok vegyesznek ment azt tudom,meg volt aki allatorvos lett.Amugy jo suli en szetettem oda jarni.
2015. márc. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is odajártam, IMÁDTAM :)

Amúgy jót is, rosszat is tudok róla mondani :)


JÓ:

- A tanárok tényleg nagyon segítőkészek, és emberbarátok, nem szadista állatok, akik csak arra hajtanak, hogy a legtöbb marhaságot megtanuld a számodra legjelentéktelenebb, hülye tantárgyakból (lásd ének: egy-két memoriteren kívül semmit nem kell csinálnod, ha nem vagy drámás)

- Mivel nem túl magas a követelmény, koncentrálhatsz arra, amit igazán szeretnél tanulni

Nálam például ez a nyelv volt. Angol-bioszos voltam, francia második nyelvvel, és ott sem volt magas a mérce, de a tanárok végzettsége ugyan olyan, mint amilyen az ország legjobb gimijeiben a tanároknak, ugyan azt tudják megtanítani, ha jelzed nekik, hogy érdeklődsz. Nekem tökre örültek, hogy végre valaki érdeklődik a tárgyuk iránt, még oroszt is tanulhattam ingyen a 4 éven keresztül végig.

- Jó a közösség az osztályokban szerintem :) Nincs utálkozás, nem marja egymást senki.

- Ahhoz képest, hogy sport-mennyországnak készült a gimi, ha nem vagy tesis, szinte 0 a követelmény tesiből, még az is teljesítheti, aki semmit nem bír megcsinálni. Gyógytesis voltam, na az meg kifejezetten jó volt a tanár miatt, aki tartja. Viszont a sportcsarnok felszerelése baromi jó, minden van, amit el tudsz képzelni.

- Minden tantárgyból van legalább egy, de akár több elképesztően jó tanár, aki nagyon érti a dolgát :) A magyartanárom óráin akkor is tanultál, ha nem akartál.

- Sok iskolában az igazgató agyalágyult. Hát nagyon nem az :)

- Jó a labor, és kizárólag jó biosz- és a kémiatanárok vannak. (ez megint olyan, hogy ha akarod, és csinálod, akkor tanulásban határ a csillagos ég, ha meg nem akarod, el lehet lézengeni 2-esekkel, 3-asokkal – míg egy keményebb suliban akár meg is buktatnának)


ROSSZ:

- Sokan lenézik a Széchenyit, pont azért, mert alacsonyabbak a követelmények

- Sok a lézengő, akik csak úgy ott vannak, és rontják az átlagokat, semmit nem csinálnak (és szerintem idegesítőek)

- A jó tanárok kifogásához szerencse kell sajnos. És vannak bizony idióta tanárok is, akik nem tudnak tanítani, sajnáltatják magukat, és szívatják a diákokat.

- MESSZE VAN! :D Bár a kollégistáknak meg ez van a legközelebb, de azért tényleg a város szélén van ugye (mondjuk a Széchenyin mindent megtalálsz, ami csak kellhet, suli után elintézni valamit, vagy tudom is én)


Végül is, én még soha nem hallottam egyetlen mostani és volt széchenyistől sem, hogy nem szerettek oda járni. Azt a sulit lehetetlen nem szeretni :D

2015. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

#8-as! Idén végeztem a gimiben.

Teljes mértékben egyetértek mind a rossz, mind a jó véleményeddel. Mintha a számból vetted volna ki a szót :D

2015. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha végül oda vettek fel, én nagyon szívesen tartok Neked tájékoztatót a suliról :D


Utolsó:

Kik voltak a tanáraid? :D

Nekem Ferenczi volt az ofőm, és ő tanított oroszul is nem hivatalosan, meg töritanárom is volt ><

Amilyen szɑr töris, olyan jó oroszos! :)

2015. jún. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!