Fogorvosihoz emelt biosz?

Figyelt kérdés
Üdv, szerintetek a Széchényi I. Gimnázium vélemény? És ha ott felvesznek biosz szakra akkor mennyi esélyem van tovább menni fogorvosira? Mennyit számit ,hogy biosz szakon végeztem?

2013. márc. 15. 00:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Javítok. Üdv, szerintetek a Széchényi I. Gimnázium milyen? Vélemény a (Budapesti)
2013. márc. 15. 00:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontos választ nem tudok adni,de a véleményem az,hogy emelt biosz és emelt kémia érettségi van előírva feltételként ahhoz,hogy fogorvosnak jelentkezhess.Azt a sulit nem ismerem,amit írtál.Most vagyok végzős angol spec.en vagyok. 9. év végén sikerült a középfokú,mert nagyon jó tanárunk volt,én is szorgalmas voltam. 11.ben megcsináltam belőle az előrehozott érettségit,így az utolsó évet teljesen a kémiának és biosznak tudtam/tudom szánni,de a többi tanátárgyat is tanultam.Tényleg jó az itteni tanár e két tantárgyból is, szigorúan számon kéri,középszinítű érettségi alapján osztályoz,nem emeltnek megfelelően.(ott már 60 %tól 5ös lenne),ezzel is további tanulásra buzdítva,tehát lehet,hogy egy emelt biosz órán rosszabb jegyeid lesznek,de legalább tudsz valamit,és lehetőleg erős képzésben részesülsz.Semmit nem számít,hogy biosz szakon végzel majd,annyiban csak,hogy elvileg majd penge leszel és meglátszik a 80-90 %os emelt érettségiden. :) Sok sikert! remélem segítettem,én is orvosira készülök,de nem fogorvosnak :D
2013. márc. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy, hova jártál, mert nem fogják nézni, hogy hol végeztél. Az a lényeg, hogy az érettségid minél jobban sikerüljön. Az emelt biosz egy plusz lehetőség, mert jobban elsajátíthatod a biológiát. De pl. tudok valakit, aki szakközépből ment orvosira. Egy lepukkant, vidéki szakközépből, szóval az gyakorlatilag rajtad múlik, bekerülsz-e FOK-ra.
2013. márc. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget. :)
2013. márc. 20. 14:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Az emelt bioszt megtanulod a könyvekből, ennyi.
2013. ápr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!