Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 4,7-es átlaggal hova érdemes...

4,7-es átlaggal hova érdemes mennem?

Figyelt kérdés
Utána egyetemen is szeretnék továbbtanulni informatikát. Anyukám a gimit nem igazán javasolja, mert hogy oda csak a legjobbak mennek. Igaza van? Ezzel az átlaggal felvesznek egy jobb gimibe (pl Székesfehérváron a Teleki) vagy inkább szakközép?

2014. nov. 20. 20:04
 1/6 A kérdező kommentje:
*Gimiben reál szakra
2014. nov. 20. 20:07
 2/6 anonim ***** válasza:
Anya el van tévedve.
2014. nov. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam :p
2014. nov. 20. 20:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha informatikát akarsz tanulni egyetemen, akkor erősen a matek + az infó felé kell orientálódnod. Tehát ezeket kellene magasabb óraszámban tanulnod. Esetleg ha mondjuk mérnökinfóra mész, ott kellhet mondjuk a fizika is ezeken kívül.

A gimnázium sokkal jobb alapokat fog neked adni. Vannak ugyan jó szakközépiskolák, de nagy általánosságban az mondható el róluk, hogy nem adnak kellően mély ismereteket matekból\infóból. Pedig ezekre nagy szükséged lesz, főleg a matekra, ha ilyen irányban gondolkodsz. Infós szakokra nagyon alacsony a ponthatár, könnyű bekerülni, de elmondható nagy általánosságban, hogy nehéz bentmaradni. Természetesen a nehézség az intézményenként eltérő lehet.

Egyébként a 4,7-es átlag az így kicsit értelmezhetetlen, meg ez alapján nem is lehet eldönteni, hogy hova lenne esélyed. Nem mindegy ugyanis, hogy pl. énekből, vagy rajzból vagy négyes, vagy mondjuk fontosabb tantárgyakból. Szóval érted. Ezen kívül számít a központi, plusz ha van felvételi elbeszélgetés, akkor nyilván az is.

2014. nov. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Irodalom a 4-es, meg a magatartás :(
2014. nov. 21. 20:46
 6/6 anonim válasza:
Könnyedén felvesznek gimnáziumba is. Én ugyanígy szeretnék egyetemre menni, de még 8.-ba nem voltam benne biztos ezért szakközépiskolába mentem, hogy ha szeretném, választhassam azt is. ( közgazdaság amihez szintén sok matek kell). Emellett emelt matek tagozatra. De ha te már most eldöntotted, hogy mindenképp azt akarod, akkor tényleg inkább egy gimnáziumot valassz.
2014. nov. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!