Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Székesfehérvári Teleki Blanka...

Székesfehérvári Teleki Blanka gimnáziumba mennyi esélyem van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most 8.-os vagyok,jövő évben(2015,januar 17.)írom a felvételit,de már most nagyon félek.

Majdnem minden nap írok egy régebbi felvételit.

7.-ben év végén mindenből ötös lettem,és fizikából pedig dicséretes.

Nyolcadik félévben most több tárgybol is 4-re állok,de azokat tuti felhozom 5-re,viszont a matekot azt nembiztos,tehát lehet hogy lesz egy négyesem félévkor.

Ez még jó,de az a baj,hogy a felvételi az nem annyira megy,főleg a matek része.

Pl ma is csináltam egyet es összesen 71 pont lett,az nagyon gáz?

Felvélein is kb igy lesz,ennyi pontom lesz.

Azaz hozott pontok 69+felvételi 71=140 a 170 ből :S

Erre inkább az tud válaszolni aki ide jelentkezett és felvették/nem vették fel ennyi meg ennyi ponttal.

Segítsetek,szerintetek bekerülök?



2014. nov. 22. 01:17
 1/5 anonim ***** válasza:

én oda jártam és bár engem több ponttal vettek fel, de az egyik barátnőmnek meg kb ennyi pontja volt és ő is bekerült

szóval van esélyed, de gyakorolj tovább (azért nem kell túlzásba vinni) és biztos jól fog sikerülni és bekerülsz :)

2014. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

10:41-es köszi,dehogy viszem tulzásba,a felvételiig nagyon hajtok,és remélem bekerülök,ha sikerül nagyon fogok örülni

Valaki más?

2014. nov. 22. 11:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Most ertettem meg xD a gyakorlasra ertetted h nem kell tulzasba vinni,jaa ertem :D azthittem a lazulast nem kell tulzasba vinni.Hát nemtudom mennyi a tulzas,de en keszulok majdnem minden nap a felvetelire
2014. nov. 22. 11:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem vettek fel anno, én is 5ös voltam nyolcadikban, meg előtte is asszem 6.tól kezdve. (bár lehet nem a legerősebb általánosba jártam). Amit írtam felvételit, mármint a Teleki saját felvételijét, azon buktam el. Nem tudom, szerintem túl van értékelve az egész suli. Tök jó gimik vannak még Fehérváron a Telekin kívül. (Tóparti, Vasvári). De ha ilyen szorgalmas vagy csak sikerül.
2014. nov. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én most 9.-es vagyok, 91 pontos felvételivel jutottam be, és komolyan izgultam hogy bejutok-e.

Amikor megnéztem a listát akkor 7 olyan ember volt akinek max pontja volt (Ennek az a sztorija, hogy a Telekinek van egy általános iskolája is (a Sziget u.-ban) és ha onnan akarsz a telekibe jönni akkor 4-es átlaggal max ponttal vesznek fel. Ez is az oka annak hogy nehéz bekerülni, de főleg az hogy csak egy osztály indul(fele angol, fele német főnyelv, de nem pont a fele, mert az angolosok többen szoktak lenni)).

De HIDD EL, hogy elég alacsony pontszámokkal is be lehet jutni(egy 75 és 80 között elég jó(de tényleg :) ), ha pluszba még mindenből kitűnő vagy)Tehát a lista első helyein: hét 200, egy 95, egy 91,egy 85 pontos, a többi mind ez alatti pontot hozott.


Nem akarlak befolyásolni, de második nyelvnek az oroszt válaszd, ha nem német főnyelves leszel. Az órákon kevesen vannak, és egy (vagy kettő) orosz tanár van. És a tanár szerint az orosz nagyon hasznos lesz, mert senki a büdös életben nem fogja megtanulni az oroszok hülye ciril betűit, leszámítva téged :) Kapkodni fognak téged mint a cukrot az orosz munkahelyekre.


A matek nekem megy. Sajnos biztos nem azt a tanárt fogod kapni amit én (vagy mégis? Erről nem tudok infókat, de ha majd Veres Beáta tanárnőt kapod akkor örülj!). Azért ügyesnek kell lenni.


Kérlek ne csináld azt amit én! Ne hanyagold el magad. Én elrontottam, mert mindent nagyon könnyen vettem. Idén félévkor kb. mindenből hármas leszek, pedig kitűnő voltam ált.-ban. Vésd az eszedbe,hogy ez már nem általános iskola. Minden napra nanulni kell. És jusson eszedbe, hogy azért mész oda hogy TANULJ!


A diákélet nagyon jó, de annak aki naponta másfél órát utazik oda és vissza az fárasztó, alig van időd tanulni (mert Pázmándon lakom ott Velencéhez, Kápolnásnyékhez közel). De ha fehérvári vagy neked van a legjobb dolgod a világon. Hazajárkálhatsz órákat pihenni, aztán visszajöhetsz délután, ha valami programod van az iskola keretein belül, 10 percenként vannak buszaid...


Szóval szerintem be fogsz jutni!

Várni foglak az iskolában, bár nem fogjuk egymást megismerni.


Kérlek írj vissza, hogy tudjam, hasznát vetted-e a válaszomnak.

További kérdéseidre is szívesen válaszolok a Telekivel kapcsolatban, akár privátban.


Húúúúúúúúúúúúúú! Nagyon sokat írtam! :) :P :D

2014. dec. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!