Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyik osztályból átiratkozni...

Egyik osztályból átiratkozni a másikba. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Ikergyerkőceim idén kezdték az elsőt. Nagyon jó tesók, ennek ellenére úgy döntöttem külön osztályba iratom őket. A kisfiam a lányom árnyékában élt az oviban, emiatt döntöttem így. Ami a lehető legjobb döntésnek bizonyult, mert a fiam is kinyílt, önálló lett, barátokat szerzett. Voltam nyílt napon, aminek a tapasztalataival álmodom azóta is.Lányomék osztályában minden rendben, ügyesek, nagyon jó a tanárnéni. De amit a fiaméknál láttam az leírhatatlan. Az óra felénél elsírtam magam és azt éreztem, hogy ki akarok menni a teremből, a fiamat pedig innen elvinni.Kislétszámú osztály az igaz. De az osztály 80 %-a sajátos SNI-s. Nem vagyok szakember, csak beszéltem olyan szakemberrel, akinek erre rálátása van. Felének erről van igazolása, a felén meg látszik. Semmi baj ezekkel a gyerekekkel, jó dolog, ha be vannak integrálva normál osztályba. De nem akkor, ha az osztályban a gyerekek 80 %-a nem átlagos képességű. Ők is aranyos, szeretnivaló gyerekek, de akkor is azt látom, hogy az én fiamnak ez a környezet végzetes. Én szerencsés vagyok, a kisfiam ép, egészséges, jó magaviseletű. Azt láttam, hogy ő ebben az osztályban, próbálja túlélni a napokat, próbál kimaradni a balhékből.Haladni nyílván nem tud úgy, mint a testvére, pedig nem rosszabb képességű. A barátai a B osztályba járnak, mert valamiért ott talált olyan társaságot, ahol jól érzi magát. A tesója A-s, ő C-s. A tanítónéni szakmailag nagyon jó, de az osztályban nem tud fegyelmet tartani. Mint a filmekben, tényleg olyan volt. (Ovizsaru, mikor először megy be a csoportba). A lényeg, hogy C osztályból szeretném átvinni B osztályba. Megtehetem? Az igazgató mondhat nemet? Hogyan kezdjem? A jelenlegi tanítónénié minden tiszteletem, de fizikai képtelenség, hogy ebben az osztályban a kisfiam ne maradjon le.

2014. nov. 22. 07:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy kérelmet, vagy menj be az igazgatóhoz, és mondd el neki, hogy a fiad nem érzi jól magát abban az osztályban, és a barátai is a b osztályba járnak, lehetséges e, hogy átmenjen oda. Ha pedig nem, én a helyedben iskolát váltanék, mert ez így tényleg nem jó. De szerintem meg fogja érteni az igazgatónő, hogy nem akarod nyolc évig olyan osztályba járatni amit nem szeret. Ha máskor nem is, félévkor biztos átveszik. Ha csak azért van A B C osztály mert sok a gyerek, akkor nem lehet akadály. Ellenben ha az egyik osztály angolt tanul a másik németet, vagy valami akkor nehezebb lett, bár alsó tagozaton szerintem nincs ilyen..
2014. nov. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
vagy úr *
2014. nov. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Minden osztályban ugyanazok a feltételek. Az alapképzés ugye kötelező, csak a 3 osztályfőnökből lehetett választani. Illetve mellette spec szakokból, de az nem osztályhoz kötött. Mindegy melyik osztályba jár a gyerek, bármelyik szakra mehet, mert a szakos órákon összevonják őket. Ami miatt aggódok, hogy 13 gyerek van az osztályban. Ha elviszem innen, akár kritikus alá is csökkenhet a létszám, ami miatt beinthet az igazgató.
2014. nov. 22. 08:38
 4/17 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem értem, hogy mért a gyakorikérdéseken kezded az ügyintézést. Mért nem ott, hogy bemész az igazgatóhoz, és elmondod neki, hogy mit akarsz. Az igazgató természetesen mondhat nemet, (nagy valószínűséggel egyébként nem fog, mert neki teljesen mindegy, csak legyen ott a gyerek a fejpénz miatt) ez esetben te meg természetesen elviheted onnan egyik vagy mindkét gyerekedet, mert nem felel meg neked az oktatás.

Hogyhogy hogyan kezdd? Úgy, hogy elmondod neki azt, amit ide leírtál.

2014. nov. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy azért kezdem itt, mert mielőtt nekirontok az iskolának tájékozódni szeretnék.... Hátha valakinek van ilyen tapasztalata, megtudhatom, hogy mivel a legjobb érvelni. Esetleg valaki tud valamit mondani, hogy előtte érdemes-e beszélnem az osztályfőnökkel (ugyan mit is tudna mondani, ami visszatart)csak, hogy ne mondják, hogy megkerültem, és előbb vele beszéljek. Előtte érdemes-e beszélnem a kiszemelt tanárral, hogy ő hogy áll hozzá a dologhoz (ne csak egy döntés alapján vegye át - azért ez szerintem illő lenne). Kell-e esetleg szakvéleményt szereznem, hogy a gyereknek árt ez a környezet. Ha odamegyek az igazgatóhoz felkészületlenül, a jogszabályok és minden egyéb ismeret nélkül, akár még le is pattinthat. Aminek eredményeképpen a fiam meg is szívhatja. Mert nem elég, hogy ott kell maradnia, de még a tanár is meg fogja tudni, hogy el akartam vinni, de nem jött össze. Ezért kérdezősködöm itt, mert a gyakorikerdesek.hu egy népszerű ismert oldal, ahol ha csak egy ember van, aki hasonló már végigcsinált, az tud nekem használható tanácsokkal szolgálni. Nem erőből akarom ezt a témát megoldani, hanem ésszel, a lehető legkevesebb balhéval. Sem tanárokat nem áll szándékomban megbántani, sem gyerekeket. Nekem mindhárom gyerekem abba az iskolába jár, így talán érthető, hogy óvatosan, ésszel próbálom megoldani. Hétvége van, jelenleg tehetetlen vagyok. Jelenleg itt érdeklődöm, keresek tanácsokat, tapasztalatokat, amiknek tapasztalatával jövő héten mehetek az iskolába. Ennyire egyszerű az oka annak, miért itt.
2014. nov. 22. 11:51
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem olyan súlyos probléma ez, hogy ekkora feneket kelljen neki keríteni, relaxálj! Beszélhetsz a mostani és a kiválasztott tanítóval illemből. Jogszabály nem kell egy osztályváltáshoz. A) variáció - megengedi az igazgató, pont elég ez az ok B) variáció - nem engedi meg, akkor elviszed a gyereket. Meg fogja engedni, mert nem indokolt, hogy a gyereked SNI-s kislétszámú osztályban legyen, az is érthetetlen, hogy hogy került oda. Ahhoz nem kell szakvélemény, hogy egy gyerek normális. A normától eltéréshez kell. Bízzál meg egy kicsit önmagadban és a vilában, nem vagy hülye! Férjed/élettársad nincs?
2014. nov. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy kicsit túlkomplikálom, csak problémát sem szeretnék. Azért nem olyan egyszerű, hogy ha nem engedi, akkor fogom és elviszem. Külön iskolába hordani, míg a másik kettő ottmarad... Elváltam, a gyerekek apja nem különösebben érdeklődik a gyerekek iránt, sőt egyre kevésbé. Van egy párom, vele nyilván megbeszélem ezeket a dolgokat. Támogat a döntésben, de ennek a felelőssége a gondviselőé, jelen esetben az enyém. Ősem igazán tud abban tanácsot adni, hogy mi ennek a lehető legkevésbé kellemetlen mindenkire nézve. Kellemetlen inkább ez az egész, mert én is odajártam anno, most a gyerekeim. A másik kettőnél tökéletesen klappol minden, nem szívesen vinném őket máshova. Hogy ez az osztály hogy jött létre? Hát ez egy nagyon jó kérdés. Nagyon átverve érzem magunkat az biztos. Egy kislány esete: papírja van róla, hogy középsúlyosan szellemi fogyatékos. Anyuka hallani sem akar a speciális iskoláról. Tényleg így megy ez? Ezek szerint. Ő egy a 10-ből, aki abba az osztályba jár. A többinél én mint szimpla szülő látom, hogy valami nem ok, a magatartás és figyelemzavar a minimum. Nem vagyok szakértő, de egy gyerkőcön látszik, ha nem oké valami. Nekik is joguk van tanulni, fejlődni, de én biztosan nem engedem tovább oda a fiamat. Főleg úgy, hogy van egy vele egykorú testvére, aki szépen fejlődik. A kisfiam egész gyerekorát tönkre tudja ez tenni.
2014. nov. 22. 12:23
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja és nem utolsó sorban kívülállók sokkal reálisabban látják a helyzetet, na meg higgadtabban. Ezért is kérdezek itt először :) köszi :)
2014. nov. 22. 12:30
 9/17 anonim ***** válasza:
Amennyiben normális az iskola - és ha a másik két gyerek osztályával nincs semmi baj, akkor az - akkor az igazgató ezt tudomásul fogja venni. Neki is az az érdeke, hogy rendben menjenek a dolgok. Majd írd meg, mi lett.
2014. nov. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Eleve nem lett volna szabad ezt az osztályt így összerakni. Tény, hogy a tanítónénit én választottam, de nem is nagyon tájékoztattak róla, hogy amit anno az ovis nyílt napon láttam az mind szép és jó, ellenben most ez nem olyan osztály lesz. Nincs kimondva, hogy ez egy speciális osztály, vagy olyan, ahol bármi probléma lenne. Mindenki mélyen hallgat. Nagyon úgy tűnik a másik két osztályban a "vegytiszta" osztályra törekedtek, ahol nem nagyon vannak problémás gyerekek. Ebben az esetben, a teljesen oké gyerekek szüleinek adnak lehetőségetmég máshogy dönteni, akkor rendben van. De ez elmaradt. De tény, hogy a másik két gyerkőcöm osztálya nagyon nagyon szuper. Mindenképp írok majd, hogy mi lett. Jövő héten már biztosabbat tudok.
2014. nov. 22. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!