Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyik osztályból átiratkozni...

Egyik osztályból átiratkozni a másikba. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Ikergyerkőceim idén kezdték az elsőt. Nagyon jó tesók, ennek ellenére úgy döntöttem külön osztályba iratom őket. A kisfiam a lányom árnyékában élt az oviban, emiatt döntöttem így. Ami a lehető legjobb döntésnek bizonyult, mert a fiam is kinyílt, önálló lett, barátokat szerzett. Voltam nyílt napon, aminek a tapasztalataival álmodom azóta is.Lányomék osztályában minden rendben, ügyesek, nagyon jó a tanárnéni. De amit a fiaméknál láttam az leírhatatlan. Az óra felénél elsírtam magam és azt éreztem, hogy ki akarok menni a teremből, a fiamat pedig innen elvinni.Kislétszámú osztály az igaz. De az osztály 80 %-a sajátos SNI-s. Nem vagyok szakember, csak beszéltem olyan szakemberrel, akinek erre rálátása van. Felének erről van igazolása, a felén meg látszik. Semmi baj ezekkel a gyerekekkel, jó dolog, ha be vannak integrálva normál osztályba. De nem akkor, ha az osztályban a gyerekek 80 %-a nem átlagos képességű. Ők is aranyos, szeretnivaló gyerekek, de akkor is azt látom, hogy az én fiamnak ez a környezet végzetes. Én szerencsés vagyok, a kisfiam ép, egészséges, jó magaviseletű. Azt láttam, hogy ő ebben az osztályban, próbálja túlélni a napokat, próbál kimaradni a balhékből.Haladni nyílván nem tud úgy, mint a testvére, pedig nem rosszabb képességű. A barátai a B osztályba járnak, mert valamiért ott talált olyan társaságot, ahol jól érzi magát. A tesója A-s, ő C-s. A tanítónéni szakmailag nagyon jó, de az osztályban nem tud fegyelmet tartani. Mint a filmekben, tényleg olyan volt. (Ovizsaru, mikor először megy be a csoportba). A lényeg, hogy C osztályból szeretném átvinni B osztályba. Megtehetem? Az igazgató mondhat nemet? Hogyan kezdjem? A jelenlegi tanítónénié minden tiszteletem, de fizikai képtelenség, hogy ebben az osztályban a kisfiam ne maradjon le.

2014. nov. 22. 07:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Annyi a fejlemény a dologban, hogy félévig türelmet kértek, de nagyon rárepültek a témára. Lett még egy tanítónéni stb.
2014. nov. 29. 14:44
 12/17 anonim ***** válasza:
Ne egyezz bele fél év türelmi időbe, ami nem fél év, hanem tanév végéig tart. Ne hagyd, hogy palira vegyenek! Nem oldódik meg, nincsenek csodák, hiába "repülnek", az SNI gyerek SNI marad. Le akarnak rázni, húzzák az időt, pedig ők csaptak be. Közöld az igazgatóval, hogy vagy átrakja a gyereket, vagy viszed mind a hármat.
2014. nov. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ja, félévig, nem fél év, félreolvastam. De akkor sincsenek csodák.
2014. nov. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Szia! Hasonló, de nem ugyanilyen problémával tipródok én is. Két
2015. febr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Szia!


Érdeklődni szeretnék, hogyan alakult az iskolaváltásotok azóta, sikerült-e megvalósítani!?

Én is hasonló lépés előtt állok, s kiváncsi lennék te milyen tapasztalatokat szereztél az igazgatóval, az osztályfőnökkel..


Válaszod előre is köszönöm!


Kriszti

2015. nov. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ha nem is maradéktalanul, de jól alakult a váltás. Vannak gondok a beilleszkedéssel, de ez még normális keretek között van. Nehéz egy megszokott közösségbe újként bekerülni, és ott beilleszkedni. De azt gondolom támogatják a tanárok is, már vannak barátai (akik időnként belekötnek :))meg van egy kislány akiért kalapál a kicsi szíve:) Az osztály nagyon egységes,jóeszű gyerekek van, a tanítónénik is nagyon szuperek. Nyelvből is hamar felzárkózott. Gyors a tempó, amihez neki alkalmazkodnia kell még az előző évi bohóckodás után. Szóval mi jól döntöttünk.Helyesebben annál az osztálynál minden jobb döntés volt. Ő nem menne vissza semmi pénzért, úgy sem, hogy atestvérei ottmaradtak. Szerencsére náluk sem érezhető semmi neheztelés... Ha kérdésed van, írj privit, szívesen segítek, ha tudok.
2015. dec. 7. 13:12
 17/17 Csimpa válasza:

Szia!


Ha jól értem az utolsó posztodat, másik iskolába került a fiad? Nálunk is hasonló problémával küzdünk, és ezért kérdezem. Két iker kislány, külön osztályban, de most szeretnénk őket összetenni...

2015. dec. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!