Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esély vagy egyáltalán...

Van esély vagy egyáltalán érettségi diszkalkuliával?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Lenne pár kérdésem azokhoz akiknek diszkalkuliájuk vagy aki kiismeri magát ebben:) 6 éve kiderült hogy diszkalkuliás vagyok (elmentünk;letesztelték,kiderült stb) kaptam papírt róla. Most mennék általános suliból továbbtanulni és persze egy olyanba szeretnék ahol adnak érettségit is. Jó biztos hogy nem leszek egy matematikus tanár vagy valami ilyesmi..De nagyon szeretnék és ugye a matekom nem jó, nem tudom hogy akkor így mi lesz de minden másban 4-5ös tanuló vagyok. Hallottam olyat is hogy leszarják az egészet:( Velem így volt általánosban. Veletek volt ilyesmi ? Ki lehetett hagyni vizsgán a matekot? Hogy álltak hozzá ehhez? Esetleg valakinek a gyereke van/volt így ? Kérlek írjatok valami tippet vagy hogy ez hogy megy:( Előre is köszönöm!



2014. nov. 22. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van igazolásod, akkor fel leszel mentve matekon, jobban mondva nem leszel leosztályozva. Nem tudom pontosan, hogy kell-e matek órákra járnod, vagy külön tanárhoz kell menned, de valamit le kell tenni az asztalra "próbálkozás" címszó alatt. Érettségizni sem kell majd matekból.
2014. nov. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy osztálytársam aki szintén igazoltan diszkalkuliás volt. A gimnáziumban az iskolai orvos és kirendelt szakorvos is megállapította, hogy tényleg diszkalkuliás. Így ott az iskola felmentette matematikai osztályzat alól, és az érettségi alól is.

De minden matek órán ott ült velünk, jegyzetelt, ha dolgozatírás volt, írt ő is. Neki sosem osztályozták, nem is várták el, hogy írjon dolgozatot, de mindig igyekezett. Érettséginél neki matek helyett választania kellett egy másik tantárgyat. Így meglett az érettségije neki is.

2014. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt diszkalkuliás osztálytársam. Minden órán bent kellett lennie, és a dolgozatokat is megírta, de aztán ugye nem buktatták meg meg semmi ilyesmi. Érettségin pedig neked nem egy, hanem két tantárgyat kell majd választanod, egyet a matek helyett. Azért érdekes, hogy akik tesztelik, ennyi tájékoztatást nem adnak. Egy ilyen kis dolog nem fogja az egész életed romba dönteni, hisz érettségi nélkül ma már kb semmit sem lehet csinálni.
2014. nov. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első két válasz lényegileg helyes, részleteiben pontatlan. A szakvéleményt nem orvos adja, mivel nem betegség, hanem ehhez értő pedagógiai szakértő. A szakvéleményben van leírva a "sorsod", tehát hogy pluszidőt kapsz vagy éppen felmentenek az osztályzás alól, ehhez hozzájöhet az is, hogy fizikából és kémiából is a számolás alól. Mi szerepel a mostani szakvéleményedben javaslatként? A szakvélemény lejártakor újra el kell menni a szakértői bizottsághoz 2-3 évente. Ha rendesen elmész, és a korábbi szakvéleményekben osztályzás alóli felmentés szerepel, akkor a matematika érettségi helyett más tárgyat választhatsz. Előírás lehet esetleg fejlesztő foglalkozásokon való részvétel az iskolában.
2014. nov. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!