Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem/Fősuli vélemények,...

Egyetem/Fősuli vélemények, pro és kontra? Megéri? Mit ér manapság egy diploma? Milyen az egyetemi élet? Te hova jársz/jártál? Szeretted?

Figyelt kérdés
2014. nov. 22. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Pro és kontrát nem tudok mondani, úgy gondolom ezt mindenkinek saját magának kell éreznie. Az én személyes véleményem az, hogy kontra nincs. Volt egy célom, amihez a diploma szükséges, pont. A többi minden vele jár. Belemehetnék olyanokba, hogyha nem tanultam volna, akkor már 5 éve dolgozhatnék, de ez szerintem marhaság. Nincsenek érvek amik az egyetem mellett, vagy ellen szólnak. Ha tanulni akarsz tanulsz, ha nem akarsz, akkor nem.


Megéri-e? Ha olyan szakon tanulsz, aminek van lételeme, életképes, akkor megéri. Ha nem, akkor nem.


Az egyetemi élet jó, ki milyennek éli meg. Nekem a legszebb éveim közé tartozik.


Alapképzésre Bajára jártam. Nagyon szerettem. Családias hangulat, baráti légkör, alacsony létszám és közvetlenség. Mindenkinek a kérdéseire jutott idő, nem egy szalagon éreztem magam.

Mesterképzésre a BME-re jártam, ez már sokkal inkább a futószalag effekt. Sokkal elméletibb, én úgy érzem kevesebb hasznos, gyakorlatias tudás kaptam itt, de ez egyéni szoc. vélemény ismét. Senki nem volt kíváncsi a véleményemre, nem kérdezhettem vissza, hogy oké, hogy így van, de miért? Mi a haszna ennek? Ha még is meg mertem tenni a válasz az volt, hogy "én sem tudom miért pont ezt kell tanítani, ez van". Jó ez sarkítás, azért ide is kötnek tanulmányi szempontból pozitív dolgok.

Diákéletben szintén az alapképzés volt meghatározóbb, ott több időt töltöttem. Mesterképzésen már egy meglévő csapatba csöppentem bele, nem barátkoztunk úgy össze, nem tartoztunk úgy egymáshoz. Elvoltunk, de ennyi.

Összességében igen, én úgy gondolom szerettem és megérte ezt a plusz 6 évet, még ha borzasztóan is hangzik ezt kimondani. :D

2015. jan. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :)


Sok igazság van abban amit írsz.

Mostmár én is az egyetem pártján vagyok ha lehet ilyet mondani mert találtam olyan szakot amit szeretnék. Engem nem vonz Budapest a nagy egyetemeivel pont az miatt amit te is írtál... Ez a futószalagozás. Éppen ezért gondolkodom vidéki kisebb egyetemben.

kicsit a kollégiumtól tartok és hogy nem fogok senkit sem ismerni de gondolom mindez csak a megszokás és idő kérdése :)

2015. jan. 10. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!