Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Körülbelül mennyit kell...

Körülbelül mennyit kell tanulni ahhoz, hogy az érettségi átlaga legalább 90% legyen?

Figyelt kérdés
Akárhogy számolom, ez a minimum ahhoz, hogy összekaparjam majd a 460 pontot.

2014. nov. 23. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Megtanulsz mindent és akkor meglesz
2014. nov. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez azért több tényezős dolog.

Első sorban azon múlik, hogy milyenek a képességeid. Az érettségi alapvetően gagyi, a magyar és a töri csak szövegértés és fogalmazás, a matek józan paraszti ész, a nyelv nem okozhat gondot, ha legalább van egy alapfokú nyelvvizsgád. Ha jó képességekkel rendelkezel, akkor gyakorlatilag minimális erőfeszítéssel mindent meg lehet írni 90% fölé.

De emellett számít a tanár jóindulata (magyar fogalmazásnál pl.), meg nyilván szerencse is kell, hogy ne a 4 év legszarabb anyagait sikerüljön kifognod.

A szóbeli meg aztán pláne tanárfüggő.


Nekem spec. 95% lett az érettségi átlagom. Ehhez (írásbelire értem most ezeket) magyarra nem tanultam semmit, csak órán írtunk pár fogalmazást. Törire átolvastam a 4 év anyagát (szigorúan csak azt, ami a követelményben szerepelt, egy oldallal se többet..), plusz azokat a részeket, amikről úgy gondoltam, hogy lehet belőle esszéfeladat, kicsit alaposabban megpróbáltam átnézni (a tanulás kifejezést túlzásnak érezném erre). Matekból külön nem készültem, de nagyon jó tanárom volt, meg amúgy se voltam belőle hülye. Órán megcsináltuk az összes közép feladatsort érettségi előtt, az hasznos volt. Nyelvre nem készültem semmit, de középfokúm volt belőle. Fizikából ugyanaz volt a tanárom, mint matekból, ráadásul faktra jártam, szóval emelt szinten tanultam, de csak közép érettségit tettem. Ott is végigcsináltuk az összes emelt feladatsort, plusz otthon megcsináltam a közepeket, ennyi volt.


Szóbelire meg nyilván megpróbáltam megtanulni a tételeket.

2014. nov. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rengeteget. Gondold el, hogy van tantárgy, ahol némi szubjektív értékelés is van, aztán előfordul néha, hogy hibás a javítókulcs, és aszerint kell értékelni, ezen is elúszhat néhány pont, valószínűleg izgulsz is, tehát lényegében mindent kell tudni, és bízni a szerencsében, hogy a legjobb tételeket fogod húzni.
2014. nov. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Emeltezel is?
2014. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem jönne össze elsőre, legfeljebb újraérettségizel néhány tantárgyból
2014. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Igen, angolból mindenféleképpen emeltezek (ez menni is fog, úgy gondolom), és töriből is kéne, hogy kapjak rá 50 többletpontot, de el nem tudom képzelni, hogy írnám meg azt 90%-ra...:/
2014. nov. 24. 16:05
 7/7 anonim válasza:
...sztem maga az oktatas rendszerunk gagyi mert elmeletekre epit es nem kompetenciakra igy jozan paraszti esszel csak kozepes lehetsz....ha jo a beszeloked es gyors felfogasod van nemi memoriad nem lehet gond...viszont muszaly magadat megeroltetni a tobb pont erdekeben minden erdekes tetelt eloadasra kellene kidolgoznod prezentacioval..olvasnod kene tanulasi tippeket es ezek kozul kellene kivalasztani ami legjobban illik hozzad...reszemrol a folyamatos onellenorzest hasznaltam es igy is tudtam lazitani meg megalmodni hogy minden a leheto legjobban alakul majd...a tovabb tanulas majd bepotoltatja veled ami hianyos...
2020. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!