Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A SZTE-TTIK-on miért ilyen...

Kerti törpe kérdése:

A SZTE-TTIK-on miért ilyen kevés a felvételi ponthatár? Ennyire kevés a jelentkező pl. matek illetve info szakra?

Figyelt kérdés
2014. nov. 24. 19:26
 1/3 wunderschön ***** válasza:
Egyrészt amiatt, amit te is felvetsz a kérdésben. Kevesen (legalábbis sok más képzéshez képest kevesebben)jelentkeznek általában természettudományos képzésre, és nem csak matekra,infora igaz ez, kémia,fizika, vegyész,biológus szakon is gyalázatosan alacsony a ponthatár. Másik oka szerintem, hogy noha főleg pont a természettudományos képzések közül nagyon sok Szegeden a legjobb minőségű, sőt ez az ország egyik legjobb egyeteme, sokaknak még mindig "csak" vidéki egyetem, pedig ez abszolút nem igaz. Én anno Pestről tudatosan jöttem Szegedre tanulni, mert az a képzés amire járok/jártam (ma már Phd-n vagyok) itt a legjobb, és nem bántam meg (egyébként szintén természettudományos képzés volt).
2014. nov. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kutya nem akar természettudományos tárgyat tanulni. De ez összességében kivetíthető szinte minden tárgyra, hogy alig akarnak csak speciálisan egy dologgal foglalkozni. Ha valaki ért a matekhoz, inkább elmegy közgazdásznak vagy mérnöknek, mint matematikusnak. Engem is érdekelt sokáig a matek szak, de sajnos be kell látni, hogy egy erős mérnöki/közgáz diplomával többre megy az ember.
2014. nov. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
az idén 20 ponttal több kell, mint tavaly. és ez már 5 éve növekszik. szerintem egyáltalán nem kevés. ha voltál a TTIK nyíltnapján, akkor tudnod kellene.
2014. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!