Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE vagy OE villamosmérnöki...

DE vagy OE villamosmérnöki kar? Melyik a jobb? Melyik éri meg jobban? Követelmények? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ugyan még csak 10.-es vagyok de terveim azért már vannak. Közgazdaságot tanulok a középsuliban de szeretnék villamosmérnöknek tanulni. Apa szerint a Kandó éri meg a legjobban és az a legjobb de azért kíváncsi lennék mások véleményére (államira szeretnék menni lehetőleg).

2014. nov. 27. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a BME
2014. nov. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm bő és kielégítő válaszod, de a BME nem volt a felsorolásban.
2014. nov. 27. 19:43
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
szívesen :D
2014. nov. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom még nincs, de elég sokat utánaolvastam mert jövőre jelentkezek villamosmérnöknek, ezek alapján:


A BME és a Kandó kiemelkednek, de a BME egy picit jobb. Megfigyelhető a Kandósok részéről, hogy ők lovagolnak folyton azon, hogy a Kandó is van olyan jó mint a BME, míg BME részről szóba se kerül kb. a Kandó.

De Kandóval sem kell szégyenkezni, BME után az a legjobb választás.


Debrecent meg felejtsd el, csak rosszat olvastam róla eddig.

2014. nov. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A debrecenit nagyon kerüld el, ha jót akarsz magadnak. A villamosságtant, ami kb az egész szak legfontosabb tárgya Sarvajcz Kornél tanítja, és ne tudd meg mennyire ostoba... Átlag 10 percenként mond valami orbitális szakmai baromságot, abszolút nem ért hozzá. Szóval ha jót akarsz magadnak, eszedbe ne jusson Debrecenbe menni.
2014. nov. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A debreceni egyetem hallgatója vagyok. Igen, villmérnökin. Igen, ismerem Kornélt. Nem, amit leírtak róla nem igaz. Ennyi legyen a fejedben, bárhova is mész: ha érdekel a szakmád, a legnagyobb mocsárból is kiemeled magad. Ha leszarod amit csinálsz, a legfényesebb egyetemen is tanulhatsz.
2015. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség amit az utolsó írt. Mert bizony, ha az ember megpályáz egy állást az első szűrő az alapján lesz hol végzett az illető.

A másik dolog pedig, a legfényesebb egyetemen ha leszarod az egészet az fix, hogy nem fogod tudni elvégezni, mert pl egy szóbeli vizsgán hamar kiderül mit tudsz / mit nem.

A harmadik, azért jobb egy olyan iskolába járni, ahol olyan szaktekintélyektől tanulhatsz, akik tudnak is valamit felmutatni, és profi módon értenek a szakterületükhöz.

A negyedik, egy ember míg tanul honnan tudja mi fontos neki és mi nem, azért kell, hogy olyan oktatója legyen az embernek aki átlátja a szakmát, és a dolgok alap összefüggéseit szigorúan megtanítsa, mert ha dolgozni fogsz, minden cég mást használ ugyanarra a problémára, és egy jó műszaki szemléletet csak olyan oktató tud átadni, akinek szintén jó műszaki szemlélete van. Ennyi

2016. dec. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mindenki nyugodjon le, Kornél már nincs ott szerencsére! :D
2017. máj. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!