Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eddigi tanulmányaitok során...

Eddigi tanulmányaitok során volt valaha olyan tanárotok, aki a világvége-napján is ugyanúgy megtartotta volna az óráit/konzultációit?

Figyelt kérdés

2014. dec. 8. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb tanár ilyen, mivel ez a dolguk.
2014. dec. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a dolguk, hogy gépként tanítsanak, csak a tanulás általános paramétereire való tekintettel felprogramozva? >(


Ha már csak - tegyük fel - 1 nap van a világvégéig, akkor mi értelme tanítani? Nem lesz több nap, amikor már kérkedni fogsz tudni az asztalosnak, gépésznek, meg egyéb szakmunkásnak, hogy Á, bezzeg Te tudod, hogy mi az a véges-determinisztikus automata, meg Turing gép, ő meg nem...

2014. dec. 8. 16:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Eddigi tanulmányaim alatt még nem volt világvége. Ergo: nem volt egy ilyen tanár sem a történelemben, mert nem volt világvége. Legalábbis a te magyarázatod szerint más válasz nem létezik.

Az elsőnek igaza van. Minden normális ember így értelmezné a kérdést, mint ő. Igen, a legtöbb tanár megtartja az óráit, ha teheti.

Mégis mire vagy kíváncsi???

2014. dec. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem igaz, hogy nem értitek a cinizmust... azzal, hogy a világvége napján is megtartja az óráit, olyan tanárra céloztam, aki úgy tanít, mint egy gép, és látszólag ez tölti ki az egész lényét: a fél órás szünetben is mindig ott áll a pódium mögött, és azt várja, hogy jöjjön a következő. Ha szivat is, azt se direkt csinálja, hanem csak gépi szintű hibából, mint pl. egy vizsgáztató robot, amikor elrontott több kifejtős kérdést is a dolgozatban, és új kérdést ír ki, de számol az időtorlódással, mert erre nincs elágazás a programjában. Akkor is megtartja a különóráját, ha csak 2 ember van ott a 100-ból, még csak észre sem veszi, és soha se mutat se haragot, se örömöt, se gúnyt, se csalódottságot, még akkor se, ha erős indoka lenne rá. Rendszeresen hibázik úgy, mintha az egy algoritmus tökéletlenségeiből eredő helyzet-nemfelismerés "nem definiált" eredményei lennének - ezeket így sose tudja javítani, rámutatással se sokszor (ld.: Pacal háromszög) ; Ha pedig oda megy hozzá az ember, hogy kérdezzen valamit Tőle, pár másodperc alatt lekérdezi az adatbázisából az összes releváns szócikket, és bármeddig is tart, elszavalja azokat.


Kb. ilyen tanárra utaltam CINIKUSAN, ami úgylátszik nem jött át megfelelőkép.


És nekem van egy ilyen tanárom ;)

2014. dec. 8. 18:30
 5/7 A kérdező kommentje:
de NEM számol az időtorlódással - bocs, elírtam
2014. dec. 8. 18:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De átjött, arra válaszolt az első. Én meg ironikusan arra, hogy éééértjük, csak rossz a kérdés. :)

A válasz továbbra is az, hogy sok ilyen tanár van. És sok ember van még , aki nem tanár, de hasonlóan gondolkodik.

2014. dec. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A világvége úgy fog eljönni, hogy nem fogjuk tudni azon a napon, hogy világvége lesz.

Nagyon sok világvége jóslat volt, a következő világvége már nem is érdekel. Ugyanúgy vannak vele a tanárok is.

2014. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!