Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van valami probléma a gondolat...

Van valami probléma a gondolatmenetemmel? (februári jelentkezés, másodszorra)

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok szegeden,de másik szakra fogok átmenni(ugyanazon az egyetemen),ezért februárban beadok egy új jelentkezést.Nem lesz meg a 30 kreditem most(inkább diákmunkára megyek a tavaszi félévben),így a mostani szakomon átraknak majd fizetősre,de tudtommal az új felvételivel ez a gond megszűnik.Gondolom a diákigazolványomat is csak ugyanúgy érvényesítem majd szeptemberben mintha mi se történt volna,nem kell újat csinálni.A támogatott féléveimből maradt 8,azzal valószínűleg el tudom végezni az alapszakot.

Van valami buktatója az ilyen 2. felvételiknek,amit nem látok?


2014. dec. 10. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
39%

A gondolatmenet jó: amit a jelentkezésről és a diákigazolványról írsz. Nem fognak átrakni fizetősre sem. Ha felvesznek az új szakra a régiről iratkozz ki, mert ez nem egyértelmű (alapból olyan lenne, mintha párhuzamos képzést kezdenél).

Támogatott félévekből alapszakon max. 8 van (amiből 4-et elhasználsz), mesterszakon max. 6 van, de a teljes képzés alatt összesen 12 támogatott féléved lehet. (Tehát nem csinálhatod meg azt, hogy 12 félévet csak alapszakra használsz - ennek kérdezz utána TO-n vagy felsőoktatási központnál.)

2014. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ok köszi
2014. dec. 10. 15:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Alapvetően jól írja az első válaszoló. Annyit javítanék, hogy a 12 támogatott félévet már bármilyen képzésre fordíthatod, tehát két alapszakot is elvégezhetsz államin.
2014. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!