Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mehetek fakultációra?

Mehetek fakultációra?

Figyelt kérdés

Üdv! Tizedikes vagyok, úgyhogy elvileg idén kellene eldönteni milyen fakultációra megyek. A továbbtanuláshoz kellene a fizika a másik valószínűleg a matek lenne. Viszont szakközépbe járok, és 2017-ben érettségizek ezért lesz kötelező szakmai érettségi.



A kérdés az, hogy a szakmai érettségi MELLETT érettségizhetek-e fizikából? A másik, hogy mehetek-e fakultációra abból amit választani szeretnék? Azt tudom, hogy szakmaiból kötelező lesz, a kérdés, hogy amellett lehet-e ezeket csinálni?



2014. dec. 12. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyi tárgyból érettségizel, amennyiből akarsz. Aki orvosira jelentkezik, annak alapból kötelező a fizika/kémia és a biológia, így már 6 tárgy jön ki. A fakultációt nem a gyakorikérdéseken kell megkérdezni, mi honnan tudjuk, hogy a te iskoládban indítanak-e fizika fakultációt? Ha indítanak, akkor nyilvánvalóan járhatsz rá.
2014. dec. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem a kötelezőkön kívül fizikából kellene, legalább egy középszintű. A fakultációt úgy értettem, hogy szakközépiskolákban egyáltalán indítanak-e bármilyen faktot. Van-erre valami szabály, törvény stb.
2014. dec. 12. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem volt kötelező szakmai, addig kellett. Most hogy kötelező, lhet, hogy csak a szakmából kell, de ezt csak az iskolában fogja tudni megmondani az igazgató.
2014. dec. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Az nem lenne gond ha nem kötelező csak lehetőség legyen ha valaki menni akar. Ha más nem külön tanár. Azért remélem, hogy van mert így egyszerűbb lenne.
2014. dec. 12. 20:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg olyanra lenne még lehetőséged, hogy vendégtanulóként részt veszel egy másik iskola fakultációs óráin. Ezt a igazgatóval kellene megbeszélned. Azonban előfordulhat, hogy órarendi ütközés miatt nem fog ez összejönni, de azért érdemes lenne megpróbálnod.
2014. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!