Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Marczibányi téri Kodály?

Marczibányi téri Kodály?

Figyelt kérdés

7.-es vagyok. A honlapja alapján nekem tetszik az iskola, de hallottam, hogy valaki nagyon nem szereti... Véleményeket kérnék róla! :)

[amúgy tényleg nem lehet hárfán tanulni ott? - Hárfázom]



2014. dec. 12. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Én is rosszat hallottam róla, aki oda járt, iskolát váltott, többek közt a nem gyerekbarát kellemetlenkedő igazgató miatt. Hárfa aligha hiszem, hogy ott van, az annyira ritka hangszer.
2014. dec. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon jó a suli,mindenki szeret mindenkit,randomra írnak be 5ösöket,a tanárok partyarcok szóval gyere csak:)
2014. dec. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy a 2. válaszoló nem "randomra" írt ide egy választ mondjuk Szombathelyről. Kicsit több konkrétummal hihetőbb lenne.
2014. dec. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

2.válaszoló hazudik:dd oda járok ...olyan mint más iskola ,,,van tanár akit szeretsz és van akit nem ...az igazgatonot en kimondottan szeretem ,az nem baj h harfazol...masik zenesuliban harfazhatsz

A kozosseg is megoszto ,de kb mindenki megtalalja a helyet

2015. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Odajárok. Gyűlölöm. A kórusban le vagy sz.rva, ha nem vagy a kiváltságos kamara kórus tagja. Az egész suliból ez kb 20 gyerek. 20! Nem mehetsz be a közismeretis órákra, ha konvcertszezon van, helyette kórus. De elvárják, hogy megtanuld az anyagot, amelyik órán nem voltal miattuk! De nem lehet arra hivatkozni, hogy kóruson voltál. Ez azt eredményezi, hogy rossz jegyeid lesznek, de bem tehetsz ellene semmit, mert a kórus kötelező. Nem tanulsz meg ott énekelni sem, mert nincs egyéni hangképzés. Az igazgató álszent, a tanárok úgyszintén. Mindenki utál mindenkit, besúgóhálózat van, egyszóval olyan, mint a sztálinista ruszki diktatúra. A nulladik évfolyam egy vicc. Újraveszitek az egész általános iskolás anyagot, a névelőket tanuljátok stb. Semmi plusz, csak egyfajta felzárkóztatás. Ha nem akarod elpocsékolni a legszebb éveidet és kiégett idegronccsá válni, messze elkerülöd azt az intézményt.
2015. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös, akkor mért nem hagyod ott? Ismerősöm dettó ugyanezt mondta, de ő otthagyta.
2015. júl. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
88%
Két lanyom jar a Kodaly iskolaba, idén jottunk haza kulfoldrol, tehat magyarul nem beszéltek jol. Az elozetes biztatasbol, hogy kulon elbanasban és segitségben részesulnek, semmi nem lett; egy kemény év utan magyarbol mindkettot augusztusi potvizsgara koteleznék, mikozben fel is lehetett volna menteni az osztalyzas alol (ezt mint szulo jartam ki, ok nem kezdeményezték). Meg vagyok dobbenve, hogy mennyire nem gyermekbarat és megérto az iskola. Azért is iratkoztam fel ide, hogy kevesebb "aldozata" legyen eme iskolanak.
2016. jún. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz: épeszű szülő ne vigye a gyerekét a Kodályba. Pont ahogy írták előttem, az igazgatónő egy rosszidulatú, tekintélyelvű banya, aki sejtésem szerint abbéli fájdalmát éli ki a gyerekek kínzásában, hogy tehetség híján nem lett belőle primadonna. Saját bevallása szerint a nyilvános megszégyenítés a legjobb pedagógiai módszer. Érthető módon csak a hasonló mentalitású tanárok maradnak meg mellette az iskolában.

Valóban besúgórendszer van (az SZMK-ban és a gyerekek közt is vannak kis kémei), és teljesen normálisnak gondolják, ha egy gyereket büntetnek azért, mert a szülője valami nekik nem tetszőt írt az osztály levelezőlistájára.

A gyerekem osztályában alsó végére úgy 10-en távoztak, de pár éve az is előfordult, hogy fél osztálynyi gyerek ment át egy közeli suliba, mivel nem volt hajlandó az iskola fellépni a gyerekeket fizikailag is bántalmazó tanítónővel szemben. Persze érhető, mert az igazgatónő minden panaszra az a konstruktív választ adja, hogy „ha nem tetszik, el lehet menni”…

2017. nov. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Isten mentsen mindenkit attól attól az iskolától!!!! Borzalmas!!!

Az igazgató álszent, gonosz, nagyon rossz ember!!!!! Ha valaki kicsit tehetségesebb azt visszanyomják, és kibeszélik, azt aki hibázik. Zenéről szó sincs, a kórust pedig rákötelezik azokra akik nem akarják. Jah és szégyent hoznak Kodály Zoltán nevére az biztos!

2018. júl. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mindenki messziről kerülje ez azt az iskolát. Nagyjából csak rossz tapasztalatom van. A tanàrok velejéig gonoszak és lelketlenek. Legalább is amikor én jártam oda (2013-2015 ig) az öreg tanárok tehát kb az egész tantestület ilyen volt. Gonosz, lelketlen és megkeseredett. Különösen a fizika tanár, akinél betegebb és megátalkodotabb emberrel azóta sem találkoztam. Tisztelet a kivételnek. Mert volt kivétel. Akkoriban szinte kizárólag öreg tanárok voltak, szerintem ők azóta elmentek nyugdíjba. A diákközösség legalább is az osztálytársaim de nagyjából az iskola többsége pont ugyan ilyen volt. Neveletlen és rosszindulatú gyerekek, zaklatás és verbális bántalmazás.

Az igazgató velem valamiért mindig rendes volt, besúgóhálózatról nem tudok, de el rudom képzelni, hogy van ilyen.

Hogy most milyen ott a helyzet azt nem tudom, de 10 évvel ezelőtt a legrosszabb gyűjtő iskolánál is rosszabb volt.

márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!