Igaz ez a BME-re?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a BME nagy része lenézi azt, aki a BME-n ipari termék- és formatervezői szakra járnak. Ez mennyire igaz? Ha így van, akkor mi lehet ennek az oka?

2014. dec. 14. 15:06
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

Nem tudom, mennyire aktuális még a kérdés, de gondolom leírom én is a tapasztalatom, én terméktervező szakra járok (és nem elsőéves vagyok...)


Kaptam én már hideget és meleget is. Hívtak már buktacukrozónak is, addig amíg meg nem védtem magam. Sokan azt hiszik, hogy mi csak szépen tudunk rajzolgatni, meg megtervezünk egy két tárgyat, ami jól néz ki de használhatatlan. Szerencsére nem mindenki gondolja így, de akad egy pár ember. Elsősorban magáról a gépészkarról tudok nyilatkozni, azt nem tudom hogy a többi karon mit gondolnak. De amúgy sokan látják is, hogy azért elég szépen vannak gépészes tárgyaink (inkább az van, a művészeti képzés igen kicsi véleményem szerint). Mikor már több órán is (pl gépelemek, áramlástan stb..) találkozok a gépészekkel, mechásokkal, akkor ők is jobban látják, hogy mi nem csak rajzolgatunk...

(Most nyilván nem kezdem el magunkat védeni, nem ez volt a kérdés tárgya.)


Szóval, az a tapasztalatom, hogy akik azt se tudják, hogy mit tanulunk, azok jobban lenéznek minket, de akik belelátnak valamennyire is, hogy mit is tanulunk és mivel is foglalatoskodunk, ott már nincs lenézés, elfogadják, hogy nem csak gépészes tárgyaink vannak, de emellett nem csak rajzolgatunk, meg művészt játszunk, hanem igen is mérnökök leszünk mi is.

2014. dec. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!