Igaz ez a BME-re?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a BME nagy része lenézi azt, aki a BME-n ipari termék- és formatervezői szakra járnak. Ez mennyire igaz? Ha így van, akkor mi lehet ennek az oka?

2014. dec. 14. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
A BME-sek elég sok embert lenéznek.
2014. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
tapasztalataim szerint csak a gazdasági szarokat nézik le.
2014. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Én csak azokat a szakokat nézem le, amiknek a nevével nincs azonos nevű foglalkozás.
2014. dec. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

"Én csak azokat a szakokat nézem le, amiknek a nevével nincs azonos nevű foglalkozás."


- Pl. általános orvos?

2014. dec. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%

Hiába próbálod kiforgatni a szavaim.

Aminek a nevével nincs azonos nevű foglalkozás: pl: nemzetközi tanulmányok, gazdálkodás-menedzsment ilyenekre gondoltam.


Az orvos akármilyen orvosnak tanul, arra mindig lesz igény, és egy nagyon szép hivatás.

2014. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"általános orvos"


Sz.r példa. És valóban a szavak kiforgatása. Olyan szakma, hogy orvos van, az általános orvos pedig a még nem szakosodott orvost jelőli. Mondom ezt végzős ált. orvosisként.

2014. dec. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A szabad bölcsész meg olyan egyetemi oktató, akinek még nincs doktorija. Akkor nincs is itt gond.
2014. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szabad bölcsész az akitől kéred a hambit kólával.
2014. dec. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Aha és milyen értéket teremt egy szabadbölcsész egyetemi oktató, azon kívül, hogy baromságokat oktat egyetemen, és képzi a többi leendő egyetemi oktatót... ő bocsánat gyorséttermi alkalmazottat? Olyan hivatás, hogy szabadbölcsész, vagy bölcsész NINCS. Olyan, hogy orvos van, olyan, hogy mérnök van, olyan, hogy közgazdász van, olyan, hogy angoltanár van. Olyan viszont, hogy szabadbölcsész NINCS. Az általános orvos, egy fokozat az orvosképzésben. Általános orvosokból, szakorvosok lesznek esetleg kutatók, akik értéket teremtenek. Egy szabadbölcsészből mi lesz? Hozzád hasonló okoskodó majom, a 95 százalékból.
2014. dec. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy a bme-sek tényleg elég sok embert lenéznek (nem mind, de sokan). valamilyen szinten érthető is, pl az irigység hogy nekik többet kell tanulni míg mások szórakozhatnak. (a formatervező is könnyebb mint a karon a többi)

én is elég nehéz szakra járok és rosszul esik látni, hogy másoknak milyen könnyű, nekünk meg mennyire nem :/ (néha még a kedvezőbb lehetőségek sem vígasztalnak). ennek ellenére az én szakom is nagyon sok bme-s lenézi.

2014. dec. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!