Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A pedagógusok miért vannak...

A pedagógusok miért vannak állandóan felháborodva?

Figyelt kérdés
Mindig csak az hallani, hogy bérrendezést fizetésemelést szeretnének. Más ember még sokkal kevesebbet keres a versenyszférában. Én magam sem keresek többet mérnökként.

2014. dec. 15. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert még a nagy vezérünk által dicsőített Horthy korban is társadalmilag elismert volt egy középiskolai tanár, aki a fizetéséből egyedül is képes volt egy családot elfogadható szinten egyetlen keresőként eltartani (és közben egy háztartási alkalmazottat fizetni), meg nyáron 2-3 hét abbáziai nyaralás. Ma se eltartani belőle családot, se háztartási alkalmazott, se nyaralás, se semmi. A mérnöknek senki nem fogja előírni, hogy márpedig ne a Thálesz tételt használja, a tanároknak azonban hovatovább előírják, hogy a Ptolemaioszi világkép az igazi és Kopernikusz csak felforgató balliberális komcsi volt.
2014. dec. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mindig csak az hallani, hogy bérrendezést fizetésemelést szeretnének."


- Az, hogy Te azt hallod, nem jeéenti, hogy állandóan fel vagyunk háborodva. Másrészt ha figyelmes lennél, nem a bér a legfőbb problémánk.


"Más ember még sokkal kevesebbet keres a versenyszférában. Én magam sem keresek többet mérnökként."


- Az elég szomorú, ha Te mérnökként kevesebbet keresel 120 ezernél. De ha úgy is van, hogy általában kevesebbet keresnek, az sem jelenti, hogy akkor legyenek ők elégedettek, hanem azt, hogy a bérekkel komoly baj van itthon.

Másrészt aki lelkiismeretesen csinálja ezt a munkát (aki napi 8 óránál jóval többet dolgozik), abból sokkal többet kivesz, mint amennyit a bére szerint arányos.

2014. dec. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

bevallom, én se tudom sajnálni őket. nagyon ritka a jó tanár, a maiak többsége magyarázni sem tud és nem ért a gyerekekhez.

én csak azokat sajnálom, akik tényleg sokat dolgoznak és becsületesek, de én életemben egyetlen egy helyen, egy jó hírű gimnázium esti képzésén találkoztam igazán jó tanárokkal.

2014. dec. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Horthy korban is társadalmilag elismert volt egy középiskolai tanár, aki a fizetéséből egyedül is képes volt egy családot elfogadható szinten egyetlen keresőként eltartani (és közben egy háztartási alkalmazottat fizetni), meg nyáron 2-3 hét abbáziai nyaralás."


A Horthy korszakban nem jelentette az elfogadható szint a drága importholmikat (autó, tv, iphone plázák), sőt...

Ha már a gyerekednek jó cipője volt te már egy nagy ember voltál...

2014. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

-Nincsenek állandóan felháborodva, de valóban bosszantó, hogy a kormány állandóan megszegi még a törvénybe foglalt ígéreteit is, azt meg, amit csak szóban ígért, rutinszerűen nem tartja be.


>Én magam sem keresek többet mérnökként.

-Ha netán élelmiszeripari mérnök vagy, akkor írj nekem magánban, mert évek óta nem találunk mérnöktanárt, merthogy "Ennyiért???".

2014. dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"bevallom, én se tudom sajnálni őket. nagyon ritka a jó tanár, a maiak többsége magyarázni sem tud és nem ért a gyerekekhez. "


Én egy "getto" suliba járok (elvileg) és ott a tanárok szerintem többet tanítottak az életről mint a szar tananyagról és értelmét is látom. Ne tudd meg mennyi korepetálás van meg plusz munka azért mert mi idióták nem tanulunk és most is GYk-n írom neked a választ. Az én sulimba jók a tanárok nagy része és sztem is megérdemelnek több fizetést ,persze nem csak ők de a kib*szott gyári munkás is megérdemelne, mert ennyiből senki sem él meg amennyit kap.Ha látnád mennyi szarság van a tanmenetben, meg hogy tanítsanak sztem a füled ketté álna. Szóval aki most tanár annak nagyon nagy respect tőlem :) 18/F

2014. dec. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!