Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan döntenétek a helyemben?...

Hogyan döntenétek a helyemben? Ha gimnázium után mindenképpen külföldre kell mennem? Több infó lent

Figyelt kérdés
Tehát, mint mondtam gimi után külföldre kell mennem( ott laknom) és gimi választás előtt állok és nem tudom,hogy mit tegyek,mert kettő iskola is tetszik az egyik 5 éves a másik 4, mindegyik nyelvi suli. Az ötévesben emelten tanulnék spanyolt melle angol is valamint számos különóra is tetszik. A négyévesben emelten tanulnék angolt és felsőfokú érettségim lenne, míg a másikban (ötévesben ) nemzetközileg elismert. A kérdésem az lenne, hogyha Ti a helyemben lennétek akkor melyik gimibe mennétek?

2014. dec. 18. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy felsőfokú érettségid lenne? Emelt szintűre gondolsz? Azt a másik suliban is megcsinálhatod, ha sokat tanulsz. :)

Én az ötévest választanám, 2 nyelvtudást ad, az angol szinte már alapnak számít mindenhol, csak kis hazánkban van ennyire lemaradva a nyelvtudás. És már most biztos, hogy külföldre mész, úgyhogy azt a plusz egy évet áldozd rá szerintem. :)

2014. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Nyelvtanárként az a véleményem, hogy az esetek többségében felesleges időpocsékolás a nyelvi előkészítő.
2014. dec. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1# igen, emeltre gondoltam csak nem jutott eszembe:D

2# én is részben így gondolom, mert szerintem a négyévesben is tudok még nyelvet tanulni az angol mellett. Köszönöm a válaszokat

2014. dec. 18. 10:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a négyévesre szavazok. A spanyol akkor ér valamit, ha Amerikába akarsz költözni, Peru, Mexikó stb.
2014. dec. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Eddig California, L.A, Hollywood van tervben és talán London. A választ Köszönöm
2014. dec. 18. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!