Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinfóról és villamosm...

BME mérnökinfóról és villamosmérnökiről tapasztalatok/vélemények?

Figyelt kérdés

2014. dec. 18. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
eredetileg VIK-es kollégáktól ered az az értelmezése a BME mozaikszónak hogy beledöglesz mire elvégzed
2014. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen unokatesóm VIK-es ő már beleőrült :D
2014. dec. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
BME FTW!!!4!4négy!négynégy!!44
2014. dec. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vangarath válasza:
100%

Mikor bekerültem, az első ami hirtelen feltűnt, hogy nincsenek suttyók. Már szinte megszoktam gimnáziumban és általánosban, hogy mindig kell lennie egy tahónak akinek az ad élvezetet, hogy másokat bosszanthat. És itt egyszerűen nem találkoztam ilyennel. Az előadók kompetensek (legalábbis akik eddig nekem előadóim voltak), nincs olyan mint gimiben, hogy "hát az ilyen tanárt miért nem rúgják ki", itt normálisak a tanárok. (vagy legalábbis az a része ami engem tanított.)


Ami a nehézségi szintet illeti, első félévben a hallgatók legalább 80%-a megbukik legalább egy tárgyból (én is), de hát egyetemen a saját ritmusod szerint haladhatsz. Második félévben sikerült az átlagommal tanulmányi ösztöndíjat szereznem, ennek értéke min 50000, de reális akár 90000-et is kaszálni egy félév alatt! Ez azért ösztönző. Eddig szerintem a legelső félév volt a leghúzósabb, bár én csak az első 3-ról tudok nyilatkozni.


Negatívumként azt említeném meg, hogy sok az előadás, de kevés a gyakorlat. Néhány tárgynál (khm. valószínűségszámítás) a táblára szinte csak tételeket meg definíciókat írnak fel, mert az egész tárgyat egyetlen félévbe sűrítették bele és így ennyire van idő. Az anyagot meg majd gyakorlaton megértheted...


A VIK-esek óráinak többsége a Q és az I épületben vannak. Ezek elég modernek és tiszták, de az I-ben a fentebbi emeleteken én képtelen vagyok bármit is megtalálni. Mondjuk ált. nem is kell oda felmennem.

Nekem összességében eddig tetszik a BME. De mondom, eddig csak 3 félévem volt.

2014. dec. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszi a válaszod, annyi kérdésem lenne még, hogy te villamosmérnökin, vagy mérnökinfón vagy?
2014. dec. 20. 12:35
 6/9 anonim ***** válasza:

"reális akár 90000-et is kaszálni egy félév alatt"


5 hónap munkájáért annyira már mégse akkora "kaszálás"

2014. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Hava 10-20e pénz, nem mondom hogy sok de a semminél ösztönzőbb.
2014. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
ja ha dolgozik az ember még ha wc pucoló is többet kap félév alatt mint 90. de ha úgy nézzük ezt azért kapja mert tanul, és miután elvégezte az egyetem informatikusként fog dolgozni havi 250 nettóért legalább, és akk nem rossz hogy már tanulmányai alatt is kapott zsét, míg egy wc pucolóhoz nem sok mindent kell elsajátítani.
2014. dec. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem BME-n elég sok rossz tanár van. A legtöbben úgy adják elő a dolgot, mintha már alapból értenék az emberek. Kevés olyan tanárral találkoztam a (villany)bsc alatt, akik igazán lelkesen és jól tanítottak. Szóval nekem nagyrészt otthon tanulás volt, az 1-2 jó előadástól eltekintve nem érte meg bejárni. A kiadott tananyagok jó része is hagy kívánnivalókat maga után.

Igazából itthon sajnos ez a legjobb, ha kevesebb szenvedéssel akarsz legalább ennyit megtanulni akkor olyan csak külföldön van. Nem hiába nem vagyunk sehol a nemzetközi egyetem összehasonlítós listákon.

Persze el lehet végezni, de sokszor nem lesz kellemes.

2014. dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!