Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy átlagos képességű diák...

Ha egy átlagos képességű diák rendszeresen tanul, elvégezheti a biológia szakot csúszás nélkül?

Figyelt kérdés

2014. dec. 21. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz: igen.

Nem tudom melyik egyetemet szemelted ki magadnak (én ELTE-s vagyok biosz szakon), de itt nagyon nehéz úgy megcsinálni, hogy nem csúszol, DE nem lehetetlenség... Csak sok szabadidőre ne számíts :)

2014. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) És mennyi az a nem sok szabadidő? Napi 3-4 óra azért megvan szorgalmi időszakban? És vizsgaidőszakban ez mennyire csökken?
2014. dec. 21. 22:48
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja, igen. Azt elfelejtettem írni, hogy a Debreceni Egyetemre szeretnék majd menni.
2014. dec. 21. 22:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva az első félév szerintem könnyű (én csak beetetési időszaknak hívom), mikor már-már unatkozol a sok szabadidődben (ilyenkor ajánlom a bulizásokat).

Az első vizsgaidőszakban döbben rá az ember, hogy talán mégse olyan egyszerű... rengetegen megbuknak pl sejtbiosz szóbelin és bevezetés az állattanból is (ide beszúrnám: a jegymegajánló 95%-ban könnyebb, mint a vizsga, így ezeket mindenképpen próbáld jól megcsinálni). Jó időbeosztással (és halogatás nélkül) kényelmesen, napi 5 óra tanulással meg lehet csinálni.


Itt úgy tartják, hogy a 2. és a 3. félév a legnehezebb és valóban... (most van a 3. félévem csúszás nélkül). A "dedós" zh-k megszűnnek (nincs a/b/c/d bekarikázgatós), kétszer annyi tárgyad van, mint előző félévben, kéthetente zh 100 oldalakból. Én szorgalmi időszakban ekkor napi 2-3 órákat tanultam otthon, vizsgaidőszakban kb napi 8 órát 4-5 napon keresztül. Ekkor szereztem olyan ketteseket, hármasokat.


Visszanézve (amik akkor soknak tűntek) egyáltalán nem az :D

Ebben a félévben első 2 hetet leszámítva minden héten volt minimum (!) 1 zh, 3 nap alatt kell benyomni 150 oldalt, amint végzel jön a másik. Ha nem akarsz szín ötös lenni, akkor tényleg van pár óra szabadidőd :) (Én heti 3 napot dolgoztam ekkor).

Napi 10 órákat tanulok, hogy elég-e majd kiderül január végén és akkor majd leírom. Szabadidő nincs, szorgalmi időszakban is max heti 4-5 óra "pihi" volt.


Amikor idejöttem, akkor kifejezetten ajánlották, hogy vagy a növényes vagy az állatos tárgyakból csússzak, mert a kettő együtt nagyon nehéz.

2014. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Debreceni egyetemről nincs információm :)

És látatlanban inkább nem mondok róluk marhaságokat, remélem válaszol majd egy odajáró is.

2014. dec. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes és kimerítő választ. :) Ha jól gondolom (azonos százalékból ítélve) te vagy az első válaszoló, és ez az ELTE tanmenete? Egy komoly szaknak megfelelően valóban nehéznek tűnik. Gondolom, nem csak tűnik, hanem az is.
2014. dec. 21. 23:15
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi, ezt a kérdést még az előző válaszod előtt kezdtem írni. :)
2014. dec. 21. 23:16
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Általánosságban mondom, hogy BÁRMELYIK egyetemet, el tudja csúszás nélkül végezni, bármilyen normális képességű diák, rendszeres tanulással.

Nem is kell napi 10 órákat a tanulásra szánni, a lényeg, hogy érdekeljen amit csinálsz és foglalkozz vele.


Ez tényleg minden egyetem, minden szakára igaz.

2014. dec. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak nagyon megijedtem, mikor belelapoztam néhány egyetemi tankönyvbe. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy én abból 8-9-et megtanulok egy fél év alatt.
2014. dec. 22. 13:47
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Azért megnézném azt a normális képességű diákot, aki csúszás nélkül elvégzi az orvosit vagy mondjuk egy bmé-s mérnökit.. :))
2014. dec. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!