Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Magyar...

Mi a véleményetek a Magyar üzletemberképző szaiskoláról azaz a MUA-ról? Érdemes ide jelentkezni érettségi után és közgazdaságot tanulni?

Figyelt kérdés
Nos most jelenleg 2015ben kezdek egy esti gimit ahol 2év múlva leérettségizek,és közben nézegetem az iskolákat a neten hogy hogyan tovább majd. Láttam egy iskolát Magyar üzletemberképző szakiskola Budapesten van és ott néztem hogy vannak 2éves esti emelt szintű szakképzések érettségizett tanulóknak. Nos nekem felkeltette az érdeklődésemet az iskolában tanított közgazdaság szakmák közül a Pénzügyi számvitel ügyintéző. és a Pénzügyi termékértékesítő szakmák. Ugyebár ezeknél is azt írja hogy emelt szintű ami gondolom azt jelenti hogy egy főiskolával megegyező bizonyítványt ad csak mivel szakiskola így könnyeb a tanterv. Nos ezekről kérnék néhány segítséget válaszokat véleményeket az iskoláról és persze olyan emberektől is akik ide jártak vagy ide járnak. Milyenek a tanárok iskola stb. Komoly válaszokat kérek.
2014. dec. 23. 00:40
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ugyebár ezeknél is azt írja hogy emelt szintű ami gondolom azt jelenti hogy egy főiskolával megegyező bizonyítványt ad csak mivel szakiskola így könnyeb a tanterv."


Akkor első megjegyzésem, nincs olyan, hogy főiskolai szintű bizonyítvány. A főiskolák már csak a nevükben léteznek ugyanazt a diplomát adják, mint egyetemen, ami BSc tehát alapképzés, majd MSc tehát mesterképzés. Vannak osztatlan szakok is mint az orvosi meg a jog, ami alapból MSc-t ad. Két éves képzés pedig biztos nem ad BSc diplomát.

Ami a véleményemet illeti az ilyen képzésről, az egy szó, titkárnőképző. Manapság aki közgazdaságot akar tanulni az elmegy egyetemre.

2014. dec. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Emelt szintű képzés, az az OKJ. Legalább is én így értelmezem. A magasabb szintű OKJ-kat az egyetemek illetve a főiskolák hirdetik meg pl.: ifúságsegítő.

Az egyetemi és főiskolai képzéseket alapképzésként hirdetik meg. Ezekről tájékozódhatsz a felvin az egyetemek/főiskolák menüpont alatt. A többi szakképző iskola nem ad ilyen szintű képzést és az elismerésük is jóval alacsonyabb.

2014. dec. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!