Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek vannak/lesznek...

Szerintetek vannak/lesznek ilyen szakok, karok addigra?

Figyelt kérdés
Most 10.es vagyok, azaz 2017-ben fogok érettségizni. Addigra lesz még az országban olyan egyetem, ami azért nem a leggyengébb, ahová elég egy középfokú angol nyelvvizsga, és ahová elég a közepes érettségiket nagyonjól megirni? Vagy már csak fősulira leszek esélyes...
2014. dec. 26. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
A mostani álláspontok szerint az egyetemekre bekerüléshez szükséges ponthatár emelkedőben van, nem csökkenőben, úgyhogy el kell hogy keserítselek, de valószínű addigra a mostani ~280 pont helyett ~300-310 pont fog kelleni ..
2014. dec. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tehát esélyem se lesz bekerülni egyetemre?
2014. dec. 26. 19:07
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!

Az egyetemet el is kell végezni... ismeretségi körünkben van olyan srác, aki bekerült a BME-re, közlekedésmérnöknek. 3. féléve jár oda, egy csomó tárgyat harmadszor vett fel, van,ami most sem fog sikerülni. Sajnos, ezt hozta az, hogy gyenge középiskolából gyenge eredménnyel bekerült. Persze, lehetnek kivételek, de a tapasztalatok nem ezt mutatják

2014. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ezzel énis tisztába vagyok, de nem ez a kérdés kedves válaszoló:) én speciel a bme-ben nemis gondolkodok:D
2014. dec. 26. 19:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy marad-e a FIDESZ-es vezetés, vagy leváltják őket. Mindegyik kormánynak megvan a maga oktatási politikája, ez magával hozza a felsőoktatásban megjelenő változásokat. Előreláthatólag 2017-ben még ők lesznek, így nagyon nem aggódnék helyedben.


Az, hogy főiskolára vagy egyetemre mész a jelenlegi rendszerben teljesen mindegy, ugyanazt a papírt kapod. Munkapiacon a végzettséget fogják nézni elsősorban, nem azt, hogy hol kaptad. A feljebb válaszoló ismerőse jó példa arra, hogy ez miért nem számít. Három félév alatt van olyan tárgy amit nem tudott elvégezni. Ha egy ilyen valahogy végig bukdácsolja az egyetemet, utána a munkapiacon úgyis kiesik. Nem az számít, hogy hova jársz, hanem, hogy mennyit tanulsz. Ha a gimnáziumod nem olyan irányultságú, mint ahova utána tovább akarsz tanulni (pl, ha orvos akarsz lenni, de közgazdasági szakközépbe jársz), akkor egyetem előtt menjél el OKJ-ra, ott megkapod a szükséges alapokat.


Konkrétan a kérdésedre:

- középfokú nyelvvizsga nem rossz, de még van három éved, amiből csak az utolsó második fele lesz igazán tanulós (érettségi miatt). Használd ki ezt az időd és tegyél le felsőfokút. Ez plusz pontokat ér.

- már most is alig van olyan szak ahova elég az alap érettségi, érdemes megcéloznod egy emelt szintűt (amit általában elvárnak a választott szakirányodban, pl. informatika, akkor matek).

- az nem egyetemtől/főiskolától függ, hogy milyen érettségi kell a bekerüléshez. Ezt központilag döntik el és mindenhol egységes.

- egyetemi bekerülési esélyeid a hozott pontokon múlnak, amit vagy az érettségi eredmény duplázásával vagy a tanulmányi teljesítmény alapján számítanak (általában azt veszik figyelembe ami neked jobb). Érdemes megnyomni a félévi és év végi jegyeket, hogy ne minden az érettségin múljon.

2014. dec. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ezt a részletes választ! tehát nehéz idők várnak rám..:D
2014. dec. 26. 20:00
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha a gimnáziumod nem olyan irányultságú, mint ahova utána tovább akarsz tanulni (pl, ha orvos akarsz lenni, de közgazdasági szakközépbe jársz), akkor egyetem előtt menjél el OKJ-ra, ott megkapod a szükséges alapokat."


Bocs kicsit off, de ez az évszázad baromsága. Aki egyetemre akar menni, annak az OKJ semmi más csak elpazarolt idő. Orvosi esetén ez főleg igaz, mert ott a gimis alapokra nem nagyon építünk, ráadásul két hét alatt leadják őket.

2014. dec. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mondjuk ezzel egyetértek énis...:D
2014. dec. 26. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!