Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szóbeli érettségi tételsorok...

A szóbeli érettségi tételsorokat a szakközépiskolák kiadják?

Figyelt kérdés
Tavasszal szeretnék újraérettségizni angolból és történelemből. Amikor bemegyek személyesen a suliba jelentkezni februárig, akkor a kérésemre a tételsorokat kiadják, vagy ez osztályonként / iskolánként változik? Köszi!

2014. dec. 28. 18:22
 1/7 anonim válasza:
Én most vagyok végzős, és mi a szóbeli tételek listáját megkaptuk. De ez a lista változó, akár tanáronként is, mert a 20 db szóbeli tételt megszabott követelmények alapján a szaktanár írja össze, amit minden évben kötelezően minimum 4 ponton kell megváltoztatni. (logikus hogy egy a 20 tétel az lesz ami a tanár szerint könnyű vagy jól ment az osztálynak.) Ha bemész jelentkezni, kérdezz rá nyugodtan, szerintem megfogod kapni te is a listát róla, legfeljebb a szaktanárokkal is fel kell venned a kapcsolatot. Legalábbis szerintem.
2014. dec. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg nem. A magyar kivételével a témaköröket kell és szabad kiadniuk, febr. végéig. A tételt csak a vizsgán ismerheted meg. De nagyon sok helyen megszegik ezt a szabályt, és vagy kiadják a tételt, vagy olyan témaköröket csinálnak, ami helyből azonos a tétellel.
2014. dec. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Első válaszoló, te melyik szakközépiskolába jársz?


Második, most akkor ki kell, vagy pedig kiadhatják? Köszi!

2014. dec. 29. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:
A témaköröket ki KELL adniuk. A tételeket meg tilos, de van, ahol ezt megszegik.
2014. dec. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a tétel és a témakör között? :) Az hogy a tétel már ki van dolgozva, a témakör pedig maga a tétel címe? :)
2015. jan. 1. 22:38
 6/7 anonim ***** válasza:
A témakör elvileg tágabb, a tétel konkrétabb, de ez tantárgytól is függ. Mondjuk a témakör lehet Hunyadi Mátyás uralkodása vagy lehet a XIV-XV. századi magyar gazdaság, és mind a kettőből lehet olyan tételt csinálni, hogy Mátyás gazdaságpolitikája. Megtanultál mindent Mátyásról, de ha ezt húzod, akkor csak erről kell beszélni, és ott helyben a felkészülési idő alatt kitalálni, mi tartozik a tételhez.
2015. jan. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. jan. 4. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!