Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem igazságtalan?...

Csak szerintem igazságtalan? (egyetem vizsga)

Figyelt kérdés

December elején volt egy írásbeli vizsgám, egész jól sikerült, közel max pontosra számítottam. 3 munkanap alatt elvileg kötelező kijavítani és az eredményeket nyilvánosságra hozni, na ez ma történt meg 3 hét késéssel, ráadásul elégtelen lett.(persze én fizessem a több ezres összegeket, ha csak egy nappal is kések akármivel) Megtekintésről persze egy árva szó sincs, a tanár meg elérhetetlen.

Tudom persze nincs értelme siránkozni, de akkor sem érzem ezt korrektnek, ráadásul tudom, hogy ennél jobban úgyse tudtam volna megírni. Picit azt érzem csak azért buktatott meg, mert nehogy már első vizsga lehetőségnél átmenjen mindenki... Már rég beosztottam a maradék vizsgáimat januárra, ez most nem hiányzott. Jogosan értetlenkedem, vagy szokjak hozzá, hogy ilyen az egyetemi élet? :D



2015. jan. 2. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Szokj hozzá, bár nem korrekt és érdemes lenne tovább próbálkozni a tanár elérésével, de egyetemen máshogy mennek a dolgok.

Hiába érzed, hogy szerinted jó lett, a tanár valószínűleg nem azokat a válaszokat várta a dolgozatban, amiket adtál és "joggal" buktatott meg.


Panaszkodni lehet, de úgyis a tanárnak lesz igaza.

Majd hozzászoksz, hogy hogyan kell az egyetemre tanulni. (Merthogy máshogy kell, mint régen a középiskolában.)

2015. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan értetlenkedsz. Ha a tanárt nem éred el, akkor próbálj beszélni a HK-val. Megtekintést mindenképpen kéne biztosítani. Úgy semmi értelme az egésznek, ha nem nézheted meg, mit rontottál el. Hogy lassan javították ki, az se szép dolog. (Viszont sajnos, hogy elégtelen lett, az lehet még jogos, erről innen nem tudok nyilatkozni.)
2015. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Igazságtalan, de az egyetem ilyen. Nem vesznek emberszámba. Te csak azért vagy ott, hogy kapják a támogatást utánad. Meg egyébként is, érezd magad megtisztelve, hogy egyáltalán oda járhatsz. Legalábbis ők ezt így gondolják.


Ha nem bírod ezt idegileg, ajánlott átmenni főiskolába. Ott már sokkal barátibb a hozzáállás.

2015. jan. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Milyen tárgy volt?
2015. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem értetted félre a feladatot?

Pótvizsga van belőle?

2015. jan. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

Az egész felsőoktatás egy szar, próbálj a 3. félév után erasmus-al lelépni és maradj is kint külföldön.

Rengeteg ilyen oktató van, a normálisak nagyon ritka számba mennek, de ők is túlterheltek. Magáról a felsőoktatási rendszerről pedig kár beszélni, és csak folyamatosan rosszabbodik. Addig pedig nem nagyon van más választásod, vagy otthagyod vagy hozzászoksz.

2015. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jogos is meg nem is. Nem jogos, mert nem tudhatod, mit várt, beszélj vele! Jogos, hogy nem éred el és jogos a 3 hét javítás.
2015. jan. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!