Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gödöllői Premontrei Gimnáziu...

A gödöllői Premontrei Gimnáziumban miről szól a hitéleti elbeszélgetés?

Figyelt kérdés

2015. jan. 2. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Az enyém régen volt, de az alapján ezt tudom írni: meglepő, de alapvetően a hitéletedről.

Beszélgettek kicsit, kérdeznek pár alap dolgot hittannal kapcsolatban (10 parancsolat, pár jelenet Krisztus életéből, ilyesmik); emellett persze a te és a családod vallásosságára is szóba kerül - pl. hova jártok templomba (erre a kérdésre nem árt tudni válaszolni). Ezen kívül szóba került, hogy miért akarok a Premibe járni, milyen volt az előző iskolám. Illetve szó volt még teljesen hétköznapi témákról is, pl. milyen könyvet olvasok éppen, mi tetszik benne, mik a kedvenc tárgyaim.


Ezen kívül még az anyámmal beszéltek, kb. ugyanerről.


Mindez a 8 osztályos felvételire vonatkozik, idősebbekkel lehet, hogy kicsit más. Ha van még kérdésed, nyugodtan írhatsz, akár meg is kérdezhetem a Premiben.

2015. jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépen köszönöm! Egyik ismerősöm tavaly felvételizett, ő is elmondott ezt-azt, de mondta, hogy nem árt több embert is megkérdezni, mert pl barátnőjétől másokat kérdeztek. Köszönöm még egyszer!
2015. jan. 3. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg más kérdés? Tanárokról, diákokról, bármiről?
2015. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még csak annyit, hogy ponthatárokról tudsz valamit?
2015. jan. 3. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon régen volt már az én felvételim. :) 7 éve, úgyhogy lassan azt se tudom, mennyi a maximum pontszám (ami azt illeti, tényleg nem tudom).

Hétfőn viszont megkérdezem.

2015. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy csak most válaszolok, de több pályázatra is készülünk, úgyhogy rengeteg dolgom volt hét közben. Ha minden igaz akkor, kb. 77-80 pont körül szokott alakulni nálunk a felvételi ponthatár.
2015. jan. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi baj, inkább nagyon szépen köszönöm, hogy megkérdezted :)
2015. jan. 10. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!