Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha sima gimnáziumot választok,...

Ha sima gimnáziumot választok, azután később, ha kijártam, hol milyen munkában helyezkedhetek el? Megéri sima gimnáziumba menni?

Figyelt kérdés
2008. aug. 19. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
gimi után megéri főiskolára/egyetemre menni.
2008. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
sima gimi után továbbtanulni(fősuli,egyetem) éri meg,(általában itt jobb eredményeket produkálnak)csak itt szerzett érettségivel nem igen tudsz elhelyezkedni.ha nem akarsz továbbtanulni, akkor inkább szakközépsuliba menj,azzal szakmát is szerezhetsz..innen viszont lehet h.egy kicsivel nehezebb a továbbtanulás ha mégis úgy döntesz...
2008. aug. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Hát ja. Gimnáziumba akkor érdemes menni, ha utána tovább akarsz tanulni. Különben jobban jársz a szakközéppel, mert akkor érettségid is lesz és szakmád is, több lehetőséged lesz. Amúgy ha csak érettségid van, akkor azért el lehet helyezkedni, mondjuk irodákban sokan dolgoznak csak érettségivel, vagy ilyesmi helyeken. De kevés fizetéssel, mert akkor már jobb, ha van valami szakirányú végzettséged. De érettségi után csinálhatsz valami OKJ-s képzést is, azokból is sokféle van, és sokfelé elindulhatsz.
2008. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

nem mindegy hogy milyen gimnáziumba mész.

sajna manapság sok olyan iskola van aminek a neve gimnázium de a szintje még a szakmunkásé alatt is van. ha elvégzed a végén se szakmád se olyan tudásod nem lesz amivel bármit is tanulni tudsz.

inkább válassz egy középiskolát ahol orientálodhatsz szakma felé, mint egy szar gimit. gimibe akkor jelentkezz és jónevübe ha egyetemre akarsz menni. ha nem akkor inkább valami szakorientált középiskolába vagy inkább szakmunkásba ami ad egy jó szakmát.

2008. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is gimibe akartam, de lett belőle szakközép. Méghozzá mivel itt közgazdaságot tanulok, a gimibe csak általános képzésem lenne! Érettségi, de szakma nem!
2008. aug. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

tele a padlás olyanokkal, akik elvégeztek egy gimnáziumot, van egy érettségijük, de nem tudtak, vagy nem akartak továbbtanulni.


Ők most vagy munkanélküliek, vagy olyan munkát végeznek, mihez 8 általános is elég lenne. A kevés szerencsés kivételre meg nem igazán érdemes építeni a terveidet.


manapság a portásnak és takarítónőnek is van valamilyen tanfolyama (szakirányú végzettsége), úgyhogy a munkaerőpiacon egy darab érettségivel konkrétan xart sem érsz.

2008. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat csak most ezen elkezdtem filozni most megyek 8.adikba^^
2008. aug. 19. 13:33
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

pont ahogy elöttem írták. sajna a gyenge gimnáziumok, középiskolák nem adnak olyan eröségü tudást hogy egyetemen föiskolán megálld a helyed vagy csak felvegyenek.

akkor már egy szakmunkás is jobb.

2008. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem akkor érdemes gimibe menni, ha mindenképp tovább akarsz tanulni, vagy ha most még nem tod eldönteni mi leszel...

HA van sejtésed, h mi érdekel, akkor egy erősebb szakiskolát javaslok...

CSak azért, mert én pl nagyon unom, h minden olyat is meg kell tanulnom, amivel semmit sem fogok tudni kezdeni...én óvónéni szeretnék lenni...so minek tanuljak szerves kémiát...

2008. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak üzenem: az erős középiskolában is azt tanuljuk, amit gimibe + még a szakot!
2008. aug. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!