Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecen Ady Endre gimnázium?

Debrecen Ady Endre gimnázium?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most vagyok 8.os és készülök a felvételire. Az Adynak a nyelvi előkészítős osztályába akarok járni. Eddig mindig félévkor is meg tanévvégén is mindenből ötös voltam, valószínűleg most félévkor is meglesz. Az írásbeli felvételik is jól szoktak nagyjából sikerülni (matek 35 körül, magyar 38 körül, szóval olyan átlagos) és nagyon szeretem az angolt. Ettől nem is félek nagyon, szóbelin magyarul kell beszélni. Viszont 2.nak beírom a kéttannyelvűt, aminek a szóbelijétől már annyira félek, hogy a hányinger kerülget. Ugye ott végig mindent angolul kell mondanom, és nem bízok magamban e éren, mert annyira nem vagyok jó, hogy folyékony beszéljek. A barátaim ide akarnak menni, de úgy, hogy egyáltalán nem akarnak előkészítősre, csak kéttanra, és ők teljesen biztosak abban, hogy jók lesznek a felvételin. Ők járnak angoltanárhoz, én nem. Pedig nem sokkal jobbak nálam ők se. A témakörökhöz való kérdéseim megvannak, de fogalmam sincs mihez kezdjek a jövőben. Azt se tudom, hogy hogy mennek a dolgok a szóbeliken. Annyit tudok, hogy van képleírás meg ez az elbeszélgetés. Aki tudna segíteni, pl. tételt küldeni, vagy csak elmondani a tapasztalatát, az az életemet mentené meg. Hogy mentek a dolgok a szóbelin? Aki szóbelizett, az mondjon el minden szót amit kérdeztek tőle, vagy bármit, csak valamivel segítsen rajtam. nagyon köszönöm előre is

2015. jan. 5. 00:15
1 2
 1/15 anonim válasza:
Én drámás vagyok, most 9.-es, de a legjobb barátom kéttannyelvűs, és én nem igazán ajánlom neked a nyelvi előkészítőt ( a B-t) mert az eléggé töltelék osztály, mert, a 6 osztályosok a nagyon összetartó okos társaság, a drámások ők...drámások (ez nem igazán jó szerintem...) a kéttanosok pedig a nagyon okosak. És ha ott végzel akkor lesz 13. végére egy felsőfokúd 😀 én azt ajánlom neked hogy fordíts a sorreneden, mert jobban jársz a C-vel!
2015. jan. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, még eldöntöm. :)

Viszont arról tudnál mondani pár szót, hogy mi volt a felvételi? Az életem múlna rajta.

2015. jan. 8. 14:28
 3/15 anonim ***** válasza:
(Nem előző vagyok) Tavaly az egyik osztálytársam ott szóbelizett,elsősorban kérdéseket fogak feltenni a témakörökből (tudod,szabadidő,család,sport stb.) aztán ha jól emlékszem volt egy szövegértéses rész is. A lényeg,hogy ne parázz rá.Tavaly Nyeken énis szóbeliztem,attól sem kell félni,engem is jól lepontoztak egyébként,de 13. volt ideiglenesbe,szóval nem sokat jelentett.Először is a központi felvételit írd meg nagyon jóra,az a kulcsa az egésznek.Tavaly én 73. pontot írtam,az is olyan átlagpontszám volt,hajrá.
2015. jan. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :))
2015. jan. 9. 23:09
 5/15 anonim válasza:

A kéttan sokkal többet ér a B-nél.

A B-be olyanok járnak akik nem elég jók a C-be.

Egyetértek az elsóvel, cseréld meg, a kéttan legyen az 1. és ha max mégsem fesznek oda fel, ott a B másodiknak.

A szòbelitöl meg ne parázz, nem olyan nehéz mint gondolod. Kérdeznek a témakörökböl, rólad, meg úgy emlékszek hangos olvasàs is volt a szép kiejtés miatt. Akinél én felvételiztem, nagyon aranyos volt, az elején magyarul kérdezgetett rólam es a jegyeimrôl feszültségoldás képpen, de lehet minden tanàr így csinálja. Remélem sikerül!

Egy kéttanos. :)

2015. jan. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Nekem minden álmom bekerülni a kéttanra, de már rettentően félek a szóbelitől... Kidolgoztam az összes tételt, amit csak kellett, de ez szerintem nem sokat ér...:( Meg a nyelvtani része meg minden... Én nagyon félek, minden álmom oda bekerülni.:(
2015. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. :) Végül megfordítottam a sorrendet. Utolsó, remélem egy osztályba járhatunk szeptembertől. Sok sikert!
2015. jan. 22. 19:02
 8/15 anonim válasza:
A szóbelin merjetek beszélni, és tereljetek! Ez a kettő a legfontosabb!!
2015. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm :)))
2015. febr. 18. 08:00
 10/15 anonim válasza:
Nem tudjátok hogy a nyelvi előkészítőre miből kell szóbelszóbelizni?
2015. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!