Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecen Ady Endre gimnázium?

Debrecen Ady Endre gimnázium?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most vagyok 8.os és készülök a felvételire. Az Adynak a nyelvi előkészítős osztályába akarok járni. Eddig mindig félévkor is meg tanévvégén is mindenből ötös voltam, valószínűleg most félévkor is meglesz. Az írásbeli felvételik is jól szoktak nagyjából sikerülni (matek 35 körül, magyar 38 körül, szóval olyan átlagos) és nagyon szeretem az angolt. Ettől nem is félek nagyon, szóbelin magyarul kell beszélni. Viszont 2.nak beírom a kéttannyelvűt, aminek a szóbelijétől már annyira félek, hogy a hányinger kerülget. Ugye ott végig mindent angolul kell mondanom, és nem bízok magamban e éren, mert annyira nem vagyok jó, hogy folyékony beszéljek. A barátaim ide akarnak menni, de úgy, hogy egyáltalán nem akarnak előkészítősre, csak kéttanra, és ők teljesen biztosak abban, hogy jók lesznek a felvételin. Ők járnak angoltanárhoz, én nem. Pedig nem sokkal jobbak nálam ők se. A témakörökhöz való kérdéseim megvannak, de fogalmam sincs mihez kezdjek a jövőben. Azt se tudom, hogy hogy mennek a dolgok a szóbeliken. Annyit tudok, hogy van képleírás meg ez az elbeszélgetés. Aki tudna segíteni, pl. tételt küldeni, vagy csak elmondani a tapasztalatát, az az életemet mentené meg. Hogy mentek a dolgok a szóbelin? Aki szóbelizett, az mondjon el minden szót amit kérdeztek tőle, vagy bármit, csak valamivel segítsen rajtam. nagyon köszönöm előre is

2015. jan. 5. 00:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ha minden igaz ott magyar lesz, de csak elbeszélgetés. Meglepetésként feltehetnek egy természettudományi kérdést. (ismerősömtől azt kérdezték, hogy mi a szublimáció) Vagy esetleg Ady munkásságáról valamit. Én se nagyon tudom.
2015. febr. 20. 21:26
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Jezusom nehogy elhidd mar, hogy a nyekre csak ilyen sz@rok jarnak-.- azert oda is eleg nehez bekerulni es van vagy 4-5szoros tuljelentkezes. A nyek inkabb azoknak ajanlott akik eddig nem tanultak intenziven nyelvet, vagy szeretnenek egy uj nyelvet tanulni angol/nemet melle.
2015. márc. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

én sose gondoltam, hogy a nyekre szarok járnak. :)

egyébként én nagyon elrontottam a nyek szóbelijét, 111. vagyok. viszont a kny-en 32. lettem és 30-at vesznek fel.

2015. márc. 6. 17:57
 14/15 anonim ***** válasza:
Az elozo vagyok:) en ugy nez ki nyelre megyek:) csak rosszul esett hogy leminositettek alaptalanul.
2015. márc. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
nem hinném, hogy leminősítésnek szánta az illető :)
2015. márc. 7. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!