Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A félévi jegy mindenképpen...

A félévi jegy mindenképpen beleszámít az évvégi bizonyítványba?

Figyelt kérdés
Ha hármas voltam valamiből félévkor, de második félévben végig ötös, akkor csak az átlaga (négyes) lehetek már év végén? Ki lehet javítani ötösre, ha a tanár megengedi, vagy muszáj neki a jegyek alapján lezárni?

2015. jan. 5. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd… Az év végi bizonyítvány, az nem egy 'második féléves' bizonyítvány, hanem az egész éves teljesítményedet értékeli. A félévi bizonyítványodat nem fogják kérni sehol, csak az év végit. Innét kezdve ha az első félévedet nem ugyanolyan súllyal számítják bele az év végi bizonyítványba, mint az elsőt, akkor az eléggé okirat-hamisítás szagú.


Másrészt illene a jegyek alapján lezárnia, csak mostanság már olyanok is vannak, hogy ez az 1-es vagy az az 5-ös nem számít, mert azt csak kis dolgozatra adtam, meg mittudomain. De az ilyeneket akkor minek írják be?…


Szóval a tanároknak és a diákoknak mostanság semmit nem muszáj, ha a tanár gondolja, akkor az utolsó órai feleleted alapján zár le, és az egész évedet nem veszi figyelembe, neked se kell leckét írnod vagy csendben maradnod órán, hogy a többiek tudjanak figyelni. Ha meg intőt adnak neked, akkor a szüleid nyugodtan megverhetik a tanárt…

Az egész oktatási rendszer nevetséges.

2015. jan. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jogos, hogy figyelembe kell venni az egész évi munkát, csak arra gondoltam, hogy második felében kijavítanám a régi hármasokat, ha a tanár megengedi, szóval megtanulnám rendesen, és lefelelnék belőle újra, ha látná, hogy tényleg összeszedtem magam, és megengedné. Csak nem tudtam, őket köti-e valami szabály, hogy hiába a tudás, ha az a hármas már ott van, akkor az mindenképp "lehúzza" az ötöst négyesre.
2015. jan. 5. 15:06
 3/5 A kérdező kommentje:
Szóval úgy értem a javítást, hogy visszamenőlegesen is tanulnék és felelnék, amiből kell.
2015. jan. 5. 15:07
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon köti őket szabály, tényleg van olyan, hogy a tanárt év végén nem érdekli az első félév.


Ráadásul amit írsz, az még korrekt is. Ha tényleg megmutatod, hogy tudod az első féléves és a második féléves anyagot is ötösre, akkor nyugodtan adhat ötöst az év végén, még ha a félévi bizonyítványod nem is jó.


De a tanárral kell megbeszélned, mert tényleg lehet ilyen is, olyan is. Hogy szerintem nyugodtan csinálhatná ezt, az egyáltalán nem jelenti, hogy fogja is.

2015. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2015. jan. 5. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!