Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Üdv! Szeretnék főiskolára...

Üdv! Szeretnék főiskolára vagy egyetemre menni, de sem az érettségim, sem a 11. -12. év végi jegyeim nem lettek elég jók. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Amennyire tudtam számolgattam mennyi pontom lenne , de még , ha újra leraknám az érettségit mindenből + úgy , hogy 2-t emelt szinten még úgy sem lenne elég pontom az év végi jegyeim miatt. Ilyenkor mi a teendő , Le lehet rakni újra a 11. és 12. évet?Kb hány pont szükséges minimum hű, hogy valahova felvegyenek , lehetőleg levelezőire.(Olyan "szakra" szeretnék menni , amivel a későbbiekben logisztikai szakirányban el tudnék helyezkedni.)Illetve , akinek az é.anyja vagy é.apja csak 8 általánost végzett kap-e plussz pontot?Vagy , aki otthon gyermeket nevel?Esetleg lehet-e mind2-re egyszerre pontot kapni?

2014. jún. 4. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos.

A legnagyobb baj manapság, hogy az emberek úgy akarnak egyetemre menni hogy gőzük sincs semmiről.

Legalább a pontrendszert értenéd.


Nem csak az évvégi jegyekkel lehet tovább menni.

Ha az évvégijeid rosszak, de az érettségijeid jók akkor duplázhatsz.

Tehát mivel idén azt mondtad nem lettek jók a jegyeid, jövőre újraérettségizel.

MONDJUK:

Közép töri, és emelt angol.

Ebből lenne 80% törid, és 80% angolod ami emelt.

80+80töri + 80+80angol = 320pont

erre jön a +50 az emeltre = 370

ha teszel egy nyelvvizsgát is hozzá: 398


100 pontnál nem lesz több a pluszpont. Tehát ha te két emeltet teszel akkor +100 pont de a nyelvvizsgáért már nem kapsz több pontot.


Szóval az előbb felvázolt lehetőséggel 398 pontod is lehet duplázással.


Ehhez azonban a következő évben seggelned kell mint állat és tanulni tanulni tanulni!

2014. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom , hogy érettségi jegyeket is lehet dupláztatni , de,ahogy olvasgattam rohadt kevés a 400 alatti pont...:S
2014. jún. 4. 11:29
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja am németet tanultam, az lehet menne is egy középfokú nyelvvizsgán , arra gondoltam angolt megcsinálnám közép szintűn...emelten a törit meg az infot.
2014. jún. 4. 11:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Az kb pontokban mennyi lenne , ha matek kb 80 % meg a magyar is?
2014. jún. 4. 11:32
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Nemtom mit olvasgattál.

Meg nemtom hova akarsz menni.

Most ahoz hogy az állami jogra 460 a ponthatár az tökm1.. Van ahova 260 és ha végzel 180nettót kereshetsz, meg van ahol 480 és végzel és nincs munkád.

Nem attól függ hogy egy szak milyen jó hogy mekkora a ponthatár.


Nézz körül a logisztikában hogy mit szeretnél. Bár ezt nem 12. évvégén kellene kitalálni.


Én csak a Katonai logisztikát ismerem mivel oda jelentkeztem. Itt pl elég ha van 2 70%-os érettségid amiből az egyik emelt + nyelvvizsga.


De egyébként irogasd be a Felvi.hu-n található Pontszámitó kalkulátorba a jegyeidet, illetve a tervezett érettségidet + nyelvvizsgát. Aztán kitudod kalkulálni hogy az adott szakra jó leszel e úgy.

2014. jún. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

"de,ahogy olvasgattam rohadt kevés a 400 alatti pont...:"


Hova akarsz te menni? Én 260 ponttal kerültem be államilag finanszírozott mérnökinfóra..

2014. jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Budapest fősuli szakokra 435 440 meg 460-os ponthatárok voltak írva...:S Amúgy 3 éve végeztem el a középsulit kb közepeske átlaggal.És tényleg 400-as feletti ponthatárokról olvastam neten.És úgy néztem , hogy Gazdaságtudomány vagy valamilyen Gazdasági Kar-ra kellene jelentkeznem , ha logisztikával szeretnék foglalkozni...
2014. jún. 4. 16:29
 8/8 anonim ***** válasza:

6-ka nehezen hiszem, hogy te 260 ponttal államilag támogatott felsőfokú (egyetemi) képzésre ha úgy tetszik BSc-re, te ingyen jársz...azt fix hogy nem hiszem el.


Minden mérnökinfós suliban az államilag támogatott képzés minimum 410-460 között mozog...szerintem te vagy felsőfokú szakképzésre jársz ami nem egyetem és nem főiskolai képzés, vagy pedig, diákhitelből finanszírozod.


Írd már le a suli nevét kíváncsi vagyok rá.


Logisztikára szerintem célszerűbb vagy a Corvinusra menni, vagy a BGF-re.

2014. dec. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!