Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-TÓK-ról vélemények?

ELTE-TÓK-ról vélemények?

Figyelt kérdés
Ide szeretnék jelentkezni óvodapedagógusnak, érdekelne mennyire nehéz, milyenek a tanárok?:)

2015. jan. 6. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A nehézséggel kapcsolatosan azt tudom mondani, hogy attól függ ki mit vár el a képzéstől vagyis tényleg hivatásként tekint rá vagy csak "papír" (mert az utóbbi esetben nehéz lesz, hiszen viszonylag sok a gyakorlat és a módszertan, amit érdeklődés hiányában nehézkes lehet "kibírni").

Egyes tárgyak nehezebb, mások könnyebbeknek tekinthetők, ez nagyban függ az egyéni beállítódástól is, tehát kinek mi az érdeklődése (példának említve a környezeti neveléssel kapcsolatos tárgyak nehezebbek, mert elég széleskörű ismeretek vannak benne pl. rendszertan és ez még csak egy "kis" része a tanegységnek). Sokféle és sok tárgy van félévente+relatíve sok gyakorlati jegyes, ami eredményezi a beadandók számának nagyságát is (de ezek a dolgok függnek az oktatóktól is).

Ugyanez mondható el az oktatókról - vegyes képet mutat, ki mennyire veszi komolyan a tárgyat, amit oktat, illetve milyen mélységű ismereteket ad le és vár el a hallgatóktól.

Aki pedagógus szeretne lenni, annak azért nehéz, mert számára fontos, hogy "elég jó" pedagógussá legyen...aki pedig nem akar pedagógus lenni, annak pedig azért, mert nem érdekli és ezt a hivatást elég nehéz így tanulni. Remélem segítettem valamelyest, ha kérdésed van, írd be nyugodtan:)

2015. jan. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) valahogy úgy értettem, hogy más egyetemeken hallom, hogy ha valamit nem szó szerint adnak vissza, akkor buktatják őket meg szívatás van, pofára megy-e, stb..
2015. jan. 6. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Nagyban oktató-függő amit írsz, általánosan én ezt nem jelenteném ki adott intézményre, így az ELTE-TÓK-ra sem. Vannak oktatók, akik (jobban) szeretik a saját szájízűk szerint hallani a dolgokat ez tény, de a "pofára megy" dolog az szerintem nem jellemző. Ezek kicsit ilyen városi legendák is szoktak lenni azért, szóval el kell ám osztani a dolgokat:)
2015. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, ennek örülök, még egyszer köszönöm a választ!:)
2015. jan. 6. 22:03
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt szeretnéd csinálni, és tanulsz rendesen nem lesz gáz...de rengeteg fölösleges anyag is van, amit ki kell bírni.


És nagyfokú önállóságra van szükség, mert az ELTE nem a segítőkészségéről híres...ezt az információáramlásra, tárgyfelvételre, anyagbeszerzésre, mindenféle adminisztrációra értem.


Az oktatók változóak, vannak nagyon jók, és vannak katasztrofálisak is.

2015. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Én szeretek idejárni. :)

Másodéves óvós vagyok. Tény, hogy vannak felesleges tantárgyak, nem is kevés, az oktatók minősge (ha szabad így fogalmaznom) változó. Vannak eszméletlen jó tanárok, de vannak akikkel egy mondatot nem lehet konzultálni.

Alapjában véve, ha arra gondolsz, mik mennek más karokon, itt egészen kedvesek. Nincs az az agyba-főbe szivatás, nincs az, hogy rendegeteg UV (utóvizsgát) kellene meghirdetniük.

2015. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!