Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 18 éves korunkra azért nem...

18 éves korunkra azért nem járna kicsit több jog nekünk?

Figyelt kérdés

Abban a gimiben, ahová én járok, 18 évet betöltöttektől is megkövetelik a szülő által aláírt igazolást.

Az iskola épületét lyukasórában sem hagyhatjuk el.

Iskolai rendezvények napján pedig még a kocsmában is tilos alkoholt fogyasztanunk.

Normális dolgok ezek?



2015. jan. 6. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem, de ez kimaradt a jogszabályokból, mivel az iskolások túlnyomó része 18 éven aluli, a nagykorú szavazati joggal rendelkező állampolgárokról meg elfeledkeznek, őket is a gyerekekkel teszik egy kategóriába. Mondjuk, vicces, hogy szavazhatsz az európai uniós képviselődről vagy házasodhatsz, de nem mehetsz ki szünetben és anyucinak kell leírnia, ha náthás vagy. Viszont ezt a kocsmás dolgot nem értem: iskolai rendezvény elég ritkán van kocsmában! Utána meg mért ne ihatnál? Nem egyházi iskola véletlenül?
2015. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Iskolai rendezveny alatt aki ide jar, nem ihat alkoholt sem a suliban, sem azon kivul. Elvileg meg otthon se amig tart a rendezveny. Volt mar, hogy a tanarok a varost jartak, es 18 evesek kaptak igazgatoit pialas miat...
2015. jan. 6. 23:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Őszintén megértem, hogy ezen ki vagy akadva. Mondjuk igazolást nálunk is csak szülő írhatott és 12 óra előtt senki sem mehetett ki az iskolából, de azért hogy egyáltalán nem engednek ki titeket és megszabják hogy szabadidődben hol és mennyit igyál, az azért pofátlanság. Főleg hogy nagykorú vagy. Nem irigyellek. De hát ha jól sejtem, akkor már csak egy fél éved van vissza. Bírd ki valahogy. :)
2015. jan. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Azért nem hagyhatjátok el az iskolát és nem ihattok alkoholt, mivel a tanár tartozik értetek felelőséggel. HA alkoholmérgezést kapsz és elhalálozol akkor az iskolai rendezvényre mellétek kihelyezett tanárt vonják felelősségre. A lyukasórákra szintén ugyanez vonatkozik, ha te ki akarsz menni cigarettázni lyukason akkor az osztályfőnököd felelős érted. Ha véletlen elcsap 1 busz a zebrán szintén az osztályfőnök lesz a felelős. Ezért kell aláírt engedély az iskola épületének elhagyására tanítás közben, innentől fogva ha valami történik veled, az a saját felelősséged. A szülő által aláírt igazolás viszont baromság szerintem is.

- egy tanár

2015. márc. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem az osztályfőnöke a felelős, hanem a portás. Nyilvánvalóan nem lehet felelőssé tenni valakit, akinek nincs rálátása a dolgokra, és fizikailag nincs módja megakadályozni.
2015. márc. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel még az iskola tanulója vagy, így rád is ugyanazok a szabályok érvényesek, mint fiatalabb kollégáidra. Mi is lázongtunk, amikor OKJ-s suliba jártunk, és a kollégium este nyolcas takarodójára bent kellett lennünk, amikor a 23 éves osztálytársamat kizavarták a dohányzóból, vagy amikor nem voltak délelőtt óráink, és mégis fel kellett kelnünk ugyanúgy legkésőbb hétkor.
2016. febr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!