Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen tantárgyakat vegyek...

Milyen tantárgyakat vegyek fel fakultációként?

Figyelt kérdés
Nem tudom,mi szeretnék lenni még. A biosz megy,de a fizika és a kémia nem,tehát fújhatom. Matekom se fényes. Magyar,töri jól megy és gondoltam felveszem ezeket,de pl jogászból sokan vannak ,és nem tudom,megérné-e később annak tanulnom. Az idegennyelvekkel nincs bajom,bár az angol nem,de a német egész jól megy,mert német szakon vagyok...

2015. jan. 6. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A magyar-töri jól jöhet gazdasági pályáknál (tehát nem csak jogászat), a biosz csak orvosi pályákhoz szükséges. Kémia szintén orvosi pályákhoz jó, illetve vegyészet (vegyészmérnök, gyógyszervegyész, stb.). Fizika, matek minden műszaki pályához nagyon jól jön, még akkor is érdemes legalább az egyiket felvenni, hogyha nem megy, mert inkább itt verjed a fejedbe a tudást, minthogy az egyetemen koppanjon le, hogy az első két év jelentősrészt ebből a kettőből fog állni. A matek persze gazdasági, és minden más területen is jól fog jönni.

Ilyesmik a klasszikus párosítások:

matek-fizika, magyar-töri, biosz-fizika/kémia, akármi-matek. Ha nem megy a fakt és le lehet adni, adjad, de szerintem inkább legyél hármas fakton és tanuld meg rendesen, mint hogy elfekvőzz.

2015. jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ez a 11. évem, és a bioszt vettem fel, pedig nem akarok azzal tovább tanulni. Szóval ebből azt akarom kihozni, hogy ha jól megy szerintem felveheted, az érettségid meglesz, és nem muszáj azzal továbbtanulnod. Mindenképp kell egy ötödik tárgy. Kötelező matekból, magyarból, töriből és nyelvből érettségizni, és van egy választott. Ha jól megy a biosz, akkor vedd fel azt.
2015. jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja és a jogász- és orvosképzés az általában olyan, hogy sok év, mire valóban megfizetett munkába tudsz állni. Azt is vedd figyelembe, hogy sok szakmánál nagyon fontosak, hogy legyenek kapcsolataid - pl. a jogászat is ilyen szvsz -, könnyen tudj kapcsolatokat építeni (, illetve jó ha van már az elején valami rokoni/ismerősi protekciód).

Ne csak ezeket a "klasszikus" polgári szakmákat keresd, hanem nézz utána milyen lehetőségek vannak a gazdasági szférában, mérnökként, vagy ha jól megy a nyelv és vannak kapcsolatok, akkor ebben az irányban is el lehet indulni (bár kissé lutri ez a terület, tehát elég jól, vagy pórul is járhatsz vele).


Nyelveket úgy tervezd, hogy sok helyen (sajnos) nem első sorban a szaktudást nézik állásajánlaton, hanem hogy legyen meg legalább két nyelvvizsgapapírod és élőszóban tudd használni az idegennyelveket.

2015. jan. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az ötleteket!
2015. jan. 7. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!