Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok nekem fősulikat/egyet...

Tudnátok nekem fősulikat/egyetemeket ajánlani? Nagyon szeretem az állatokat és szeretek az embereknek segíteni vagy velük dolgozni. Érdekel a rajz, de nem vagyok nagyon jó rajzos. Valamint érdekel a természet is.

Figyelt kérdés
Fontos szempont lenne, hogy egy nem túl nehéz iskolát válasszak, amiből később megtudjak élni. (A megtudjak élni nem jelenti azt, hogy gazdag akarok lenni, csak hogy elég legyen a pénz ahhoz, hogy eltartsam magam.
2015. jan. 8. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért egy diplomás a szakmájában elhelyezkedve keres annyit, hogy eltartsa magát. Nem jelent semmi rosszat, ha egy bizonyos minőségben akarsz élni, pláne gazdagságot nem. Jó, tudom, hogy ez nem tartozott a kérdéshez, csak gondoltam, megemlítem.


A rajzot nem is értem, miért írtad, mert ha nem vagy jó benne, totál üresjárat, oké, hogy érdekel, de ahhoz, hogy főiskolai szinten tanulhasd, meg kellene küzdened egy sereg nagyon profi emberrel, akiknek meg ez az álmuk kiskoruk óta.


A természettudomány már érdekesebb. Ha állatokkal akarsz foglalkozni, az állatorvosi tűnik a legkézenfekvőbbnek, ahhoz viszont biosz mellé kell egy kémia emelt is, és azért annyira nem könnyű. Aztán lehetsz még biológus, mondjuk az sem egyszerű szak, élelmiszermérnök (ott már azért esete válogatja), környezetmérnök, vagy gyógytornász, gyógypedagógus, dietetikus. Most így ezek jutottak eszembe.

2015. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, a rajzzal tényleg ez a gond. Rajzból fogok érettségizni, ez nem lesz nehéz, de egy rajz suli már nehéz lenne.

Nem vagyok igazán jó tanuló, ezért pl állatorvosira nem is megyek. Pedig jó is lenne. :)

2015. jan. 8. 19:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor ötödik tantárgynak a rajz megy, és nem a biosz? Mert ez azért eléggé kizárja az összes természettudományos szakot.
2015. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A SZIE MKK biológiás-ökológiás mérnöki szakjait javaslom, sok rokon szak van, ami a leírt profilodnak megfelelne.
2015. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!