Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti járnátok 5 éves / nyelvielő...

Ti járnátok 5 éves / nyelvielőkészítős gimnáziumba?

Figyelt kérdés

2015. jan. 9. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Csupa stréber lenéző banda, legalábbis nálunk ez volt. Én sima alap tantervű gimnáziumba jártam, mégis hamarabb csináltam német nyelvvizsgát, mint az 0.-osok nagy része. Sőt még angolból is csináltam 4.-re. Középfokút mindkettőből. Rajtad múlik a nyelvtanulás.
2015. jan. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én ilyen rendszerű gimnáziumi tagozaton végeztem. Én angolból és németből is felsőfokú nyelvvizsgát tettem. Ugyanakkor volt olyan osztálytársam akinek még a középszintű angol érettségi is csak 3-as lett. Tehát saját akaraton is múlik. Ha még egyszer kéne választani, akkor ugyanúgy nyelvi előkészítős lennék. Egyrészt a sok nyelvóra nekem pluszt adott, másrészt abban az évben fejlődtem fel matekból egy normális szintre egy normális tanárral. Én nem bántam meg. Szerintem ez egy jó lehetőség, de kell hozzá szorgalom is, különben nem ér semmit.
2015. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Hát figyelj, mindenkinek más a tapasztalata. Szerintem semmi durva nincs a nyelvisben, ha szeretsz egy nyelvet, akkor jó ha oda jelentkezel, mert 0.-ban megtudod hogy tényleg annyira szereted-e hogy mindig azt tanuld, talán ha olyan a suli(nem csak előkészítős, hanem konkrétan kéttannyelvű) akkor utána is nagyon meg fogod tanulni. Természetesen ahogy mások is írták, nyelvi tagozat(ergó 5 éves EK-s képzés) nélkül is nagyon jól meg lehet tanulni egy nyelvet, ha van hozzá érzéked és komolyan csinálod, na meg gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. :)

Na visszakanyarodva, semmi baj nincs az előkészítővel, szerintem csak sztereotípia hogy stréberek járnak oda( de mondom, mindenkinek más a tapasztalata). Annyi az egész, hogy egy évvel többet jársz oda, abból min. az elsőben intenzíven tanulva a nyelvet.

Remélem segítettem. Sok sikert! :)

2015. jan. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez erősen függ attól, hogy abban a 0. évben, milyenek a nyelvtanárok. Ha nem jót kap az ember, akkor felesleges volt az egész. Ha jót, akkor nem.
2015. jan. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a válaszát. A Nyelvek nagyon érdekelnek ezért gondoltam, hogy oda megyek, láttam pár tanárt is előkészítőn meg itt meg ott.. Szimpatikusnak tűntek. De még nem tudom. Köszönöm mindenkinek
2015. jan. 10. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Én kéttannyelvűbe járok, ami voltaképpen ugyanaz, mint a nyelvi előkészítő, csak mellette néhány tárgyat idegen nyelven tanulunk.

Nagyon hosszú idő az öt év, és nagyon rossz volt látni, mikor az évfolyamunkról elballagtak azok, akikkel kezdtünk, és korunknál fogva már mi is mehettünk volna, de összességében megérte, mert néhány hónapon belül egy felsőfokú nyelvvizsgával leszek gazdagabb. :)

2015. jan. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is kéttannyelvűre mennék, de engem ez az 5 év kicsit zavar, mert ha bele gondolok akkor az egyetem/fősulin már elsős lehetnék amikor én mégcsak ott végzek..
2015. jan. 11. 08:57
 9/10 A kérdező kommentje:
*egyetemen
2015. jan. 11. 08:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem vesztesz vele semmit. Ráadásul egy évvel érettebb leszel azoknál akik veled együtt felvételiznek.
2015. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!