Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek kb. mennyi lesz a...

Szerintetek kb. mennyi lesz a ponthatár?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni. Pénzügy és számvitelt szeretnék tovább tanulni, Corvinuson vagy BGF-en

A vitt jegyeim jók, 1 négyesem van a többi 5-ös. Szerintem kb 80% körül meg lesz minden tantárgy. (de azért magyartól és fizikától tartok)

Matekból emeltezni fogok, angolból, magyarból, töriből, fizikából sima közép. Az angolt és a matekot szeretném duplázni mert szerintem ezekből eltudom érni a 90-90%-ot. Van egy középfokú nyelvvizsgám. Ha ezt kiszámolom: 50pont (emelt matek)+ 28pont (középszintű nyelvvizsga)+ (90+90pont)x2= 438 pont.

Viszont a tavalyi ponthatár 458 volt. Szerintetek lesz számottevő változtatás? 18/f


2015. jan. 10. 16:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
ezért kellene valami hasonló képzést keresned, ktg-n, így nem veszne el államis féléved.
2015. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem igazán vagyok tisztában a ktg fogalmával.
2015. jan. 10. 18:07
 13/18 anonim ***** válasza:
Költségtérítés. Csak azt sokáig tart kiírni :))))
2015. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Most esett le. Szóval azt mondod, hogy végezzek el 1 évet más hasonló szakon amit fizetek? Eközben mondjuk szintemelőzök mondjuk angolból vagy töriből, azzal meg lesz a pont és átiratkozok psz-re? (remélhetőleg már nem fizetősön)Az átiratkozással ilyen kor nincs macera vagy ilyesmi?

Ilyenkor van olyan, hogy ha olyan tantárgyból ami közös a két szakon és le is vizsgáztam belőle, akkor azt már psz-en nem kell megcsinálni? (logikus lenne...)

2015. jan. 10. 18:21
 15/18 anonim ***** válasza:

nem átiratkozás, hanem új felvételi eljárás, már több ponttal :)

Igen, elfogadnak tárgyakat.

2015. jan. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Esetleg felvételizel egy alacsonyabb ponthatárú államis szakra ugyanazon a karon(BCE-n ez asszem csak a TV, a kermark több volt tavaly, mint a központi határ :D), és egy év után átjelentkezel. Ilyet lehet csinálni, a feltétel 60 teljesített kredit és 3,5-ös kumulált átlag (BCE-n). Ha a feltételek megvannak, át kell, hogy vegyenek, de nem biztos, hogy államira (nagyon nem egyértelmű ez a szabályozás, de van esély). Ha ezt csinálod, érdemes psz-esekkel tanulnod a számvitelt már 2. félévben.

De először próbáld meg elérni a 458-at, közel sem lehetetlen, még egy emelttel jó esélyed lehet rá.

2015. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Látom már felmerült ez is lehetőségként. A tantárgyak nagy része azonos az összes közgazdász szakon, szóval el tudod őket fogadtatni. Azonban arra nincs garancia, hogy államira vesznek át (ezt szokták mondani a hivatalos helyeken, ugyanakkor én csak olyanról tudok, hogy sikerült az államiról államira átvétel).
2015. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
*első évben
2015. jan. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!