Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány pontos felvételi kell a...

Hány pontos felvételi kell a budapesti Berzeviczy Gergely két tanításnyelvű közgazdasági szakközép iskolába?

Figyelt kérdés

Hány pontos felvételi kell, és hanyas átlaggal vesznek fel minimumban?

szerintetek ha nyelvtan 3 irodalom 4 angol 5 matek 2 töri 4 akkor felvesznek?



2015. jan. 10. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Melyik tagozatra jelentkezel? Attól függ.
2015. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kedves első!

mindegyikre jelentkeztem, ha van időd akkor válaszolj gyorsan lécci!

2015. jan. 19. 17:18
 3/16 A kérdező kommentje:

Kedves első!

mindegyikre jelentkeztem, ha van időd akkor válaszolj gyorsan lécci!

Ja és azóta változott a bizim, nyelvtan 3 földrajz 3 irodalom 4 angol 5 töri 5 matek 3

2015. jan. 19. 17:18
 4/16 anonim ***** válasza:
A két sima tagozatra tuti felvesznek, a nyelvi előkészítősbe nem biztos. :)
2015. jan. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
De a szóbelin majd tedd oda magad! Semmiféleképpen ne akarj az A osztályba, vagyis az emelt infós osztályba menni, mert oda berakják az összes selejtes bukott gyereket.
2015. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

KÖSZI!


Szóbelin mit kérdeztek tőled??? és te melyik tagozatra mentél be?? pls válaszolj!!

2015. jan. 23. 19:46
 7/16 anonim ***** válasza:

Én a kéttannyelvű tagozatra járok.

Szóbelire csak azokat hívják be, akik erre a tagozatra jelentkeznek. Szóbelin csak a kommunikációs készséget mérték fel, semmi olyan dolgot nem kérdeztek, amit meg kellett volna tanulni.

Először vitáznod kellett, kihúztál valamit, én pl. azt húztam, hogy "számítógép nélkül lehetetlen élni", és emellett kellett érvelnem/vagy ellenérvelnem, eldönthettem, hogy melyiket akarom.

Aztán szituáció volt, én azt húztam, hogy a buszmegállóban egy idős néni táskáját ellopták, és én voltam az egyetlen szemtanú, el kellett játszanom, hogy felhívom a rendőrséget, én mondtam a dolgokat, ők pedig válaszolgattak, kérdeztek még. Kérdezgették, hogy miért szeretnék ide járni, mit csinálok a szabadidőmben, miért választottam ezt az iskolát.

Utoljára pedig szövegértés volt, kaptál egy szöveget, fel kellett olvasnod, utána kaptál 5 percet, hogy magadban elolvasd, és memorizáld, utána kérdeztek belőle, meg egy-két szó szinonímiáját kérdezték, és az ellenőrzőt is végignézték.

2015. jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
akkor ha a b-be megyek akkor nincs szóbeli, és nem nézik meg az ellenörzőt? plusz azt még elmondod nekem, hogy ha nővérem már odajár, akkor hogy van ez az előny vagy micsoda..?? ezt sosem értettem, de mindig mondogatják
2015. jan. 24. 23:41
 9/16 anonim ***** válasza:
Mivel a kéttanyelvűst is bejelölted, ezért be fognak hívni. Ezt a testvéres dolgot én sem annyira értettem, 5 osztálytársam van, akinek idejár a tesója. Szerintem a szóbelin majd mondd meg, hogy idejár a tesód, de név alapján általában tudni szokták.
2015. jan. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
szerinted ha második félévben nagyon lerontanám a jegyemet, de a félévi az marad az amit írtam, akkor felvesznek vagy meggondolják magukat?? :D nincs kedvem tanulni máár!
2015. jan. 25. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!