Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyha egy évet halasztok az...

Hogyha egy évet halasztok az egyetemen akkor abból lesz bármilyen hátrányom?

Figyelt kérdés

Szóval jövőre mennék egyetemre, de arra gondoltam, hogy megvárnám a barátnőm. Ő jövő tanévben végez. Szóval hogy tudnék halasztani és lenne ebből bármi hátrányom? Valahol olvastam, hogy már nem lehet halasztani hanem jövőre kéne jelentkeznem valahova. Ez hogy működik? És mivel jár?


Előre is köszönöm :)



2015. jan. 11. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is halasztottam 1 évet, annyit lehet egymás után, többet nem. Fél éve még paszív voltam. Azóta nem tudom, hogy változtak-e a szabályok, de Viktorból bármit kinézek.

Ha ez alatt az 1 év alatt jársz valami okj-ra vagy nyelvtanfolyamra, akkor nem lesz hátrányod, sőt több képzettséged is lesz. Amúgy pedig fennáll a veszélye, hogy nehezebb lesz visszarázódni a tanulásba. Arról nem is beszélve, hogy neked kell a TB-t fizetned.

2015. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én inkább arra lennék kiváncsi, hogy miért is várod meg a barátnőd?
2015. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mert Pestre mennék ami jó pár óra busszal tőlünk úgyhogy hétvégén alig lennék otthon (ha egyáltalán hazamegyek) és akkor is van köztünk 50km szóval eléggé keveset lennénk együtt... gondoltam abban az egy évben tanulnék OKJ-t ahogy láttam az is ad plusz pontokat vagy esetleg dolgoznék valamit
2015. jan. 11. 16:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne halassz.

1, Mások is voltak már ilyen helyzetben, meg lehet oldani.

2, Mi van ha mondjuk halasztasz és 3/4 év múlva szakítotok. Akkor fölöslegesen pazaroltál időt?

2015. jan. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én egy kapcsolat miatt sem halasztanék. :/ Amikor még középsulis voltam, volt egy nagy szerelmem, kis híján otthagytam érte a középiskolát. Még "szerencse", hogy egy együtt töltött nyár alatt kiderült, hogy nem is illünk össze, így szeptemberben ott folytattam a sulit ahol abbahagytam :(


Ha nagy a szerelmetek, akkor kibírtok egy évet ritkább talikkal is, de te ne halassz emiatt évet.


25N

2015. jan. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még valami, az 1 éves OKJ-ért nem jár plusz pont, csak a felsőfokú (bocsi, nem tudom a pontos megnevezést) OKJ-ért jár plusz pont. Tehát egy cukrász, felszolgáló képzésért nem. A nyelvvizsgáért jár plusz pont.
2015. jan. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szakirányú felsőfokú szakképzésért jár plussz pont.
2015. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!