Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a PTE-ÁOK,...

Mi a véleményetek a PTE-ÁOK, SZTE-ÁOK, DE-ÁOK karokról?

Figyelt kérdés
Kinek milyen tapasztalata van ezekkel a karokkal kapcsolatban? Melyiken milyen lehet az oktatás, tanárok, közösség és más ilyen tényezők? Minden vélemény érdekel? A válaszokat előre is köszönöm!

2015. jan. 12. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Én az SZTE-r járok, nagyrészt elégedett vagyok vele. Amivel meg nem, az a többi egyetemen is probléma, nem csak itt..:D


Ha lenne konkrétabb kérdésed, egyszerűbb lenne válaszolni.

2015. jan. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a válaszod, hát konkrétan az oktatók, oktatás színvonala, vizsgák előadók, gyakorlatvezetők, színvonal, légkör érdekelne. Azt hallottam, hogy a pesti és a szegedi orvosi közül az első 2 év Szegeden könnyebb, a második 2 pedig a fővárosban, és van, aki ilyenkor helyet vált, te erről mit tudsz?
2015. jan. 12. 18:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

PTE-AOK-on vagyok. Más egyetemről nem tudok nyilatkozni, nem is az a célom.

Én szerintem a vizsgáztatók 90%-a korrekt, 70% kifejezetten segítőkész, persze a segítőkészséghez 2 ember kell, mert hiába segítőkész valaki, ha a másiknak halványlila lepkefingja sincs a dolgokról.

Orvosira erre a karra kb. 200 embert vesznek fel, így azért a társaság elég jól össze szokott rázódni, persze ez emberfüggő dolog.

Az oktatás persze itt is, mint mindenhol máshol, lehetne jobb is(persze mindenkinek vannak ötletei, meg meglátásai, de azért nehéz egy egész évfolyam minden kívánságát maradéktalanul teljesíteni.), de szerintem az alapvető mércét minden tárgynál megugorja, van ahol kifejezetten jó.

Hát röviden ennyi a véleményem.

2015. jan. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Oktatás színvonala:

Az elméleti képzés erős, főleg kórélettanból és patológiából, ami azért nagyon jó, mert gyakorlatilag az összes klinikai tárgy ezekre épül. Ha ezeket rendesen megtanulod, nem lesz gondod a többivel.

A gyakorlat hullámzó, bár hallomás alapján ez a többi intézményre is eléggé jellemző, főleg a klinikai tárgyak esetén. Sajnos sok a hallgató, kevés az oktató, még kevesebb az idő és a hely. A hat év alatt azért voltak iszonyatosan jó gyakorlatvezetőim, de volt sajnos siralmas kategória is.


Oktatók: Változó. Vannak nagyon jó előadók, vannak átlagosak, vannak rosszabbak, de ízlések és pofonok. Pl. akit én bírtam, azt egy ismerősöm nem szerette, akit meg ő szeretett, az engem idegesített:D

Én megoldottam a helyzetet azzal, hogy amelyik előadásról úgy éreztem, hogy nem ad igazán semmi pluszt, és jobban járok ha alszok vagy tanulok helyette, azt nemes egyszerűséggel kihagytam (már ha nem volt katalógusos persze).


Gyakorlatvezetők szintén változóak, annyi különbséggel, hogy több kontakt van velük, mint az előadókkal, így nyilván többet segítenek. Egyébként eddig mindenki segítőkész volt akkor is, ha privát problémával kerestem őket, akkor is, ha tanulmányi ügyekkel.


Vizsgák: Tapasztalatom szerint (és a pletykákkal szemben) az osztályozás elég korrekt. Ha tudod, jó jegyet kapsz, ha nem tudod, akkor megbuksz/rossz jegyet kapsz. Engem eddig olan kirívó igazságtalanság sosem ért, de lekopogom. De megjegyzem, mindig felkészülten mentem vizsgára.


Légkör: A mi évfolyamunk elég jó, sok a segítőkész ember, van csoportfórum, a legtöbben szívesen megosztják az anyagaikat, tapasztalataikat a többiekkel. A csoporttal is szerencsém van, szerintem az egyik legjobb az évfolyamon. De úgy, ahogy a középsulis osztályok között is van összetartóbb és kevésbé összetartó, itt is így működik.


Én azt hallottam, hogy Bp-n az első év nehezebb, Szegeden a harmadik, a második kb. ugyanolyan. Hogy igaz-e, azt nem tudom, én csak Szegedre jártam.

2015. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem, köszi szépen a kifejtést :)
2015. jan. 13. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!