Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítene valaki iskolaválasztá...

Segítene valaki iskolaválasztás témában (budapesti Eötvös József Gimnázium)? Megéri odajárni?

Figyelt kérdés

Már rengetegszer jártam az iskola oldalán, megnéztem a videót, és jééé, milyen érdekes, csak pozitív véleményt hallottam. :) Talán igaz, talán nem. Engem a cudar, rideg igazság érdekel. Egyszer vagyok tizenéves, egyszer vagyok gimnazista, és a döntésemet nem fogom egy videóra alapozni, ahol mindenki mosolyog, mert éppen őt videózzák. :)

Bár hangnemem rideg, de hangsúlyozom, NEM negatív vélemények érdekelnek, hanem az igazi (legyen az bármilyen).

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik idejártak.

A hangnememre és a terveimre tett véleményekből köszönöm, de nem kérek. :)

Köszönöm a válaszokat!


2015. jan. 12. 17:27
 1/9 anonim válasza:
Ocsem a varosmajori gimnaziumbol ment at az eotvosbe. Nagyon szereti, nagyon jok a tanarok szerinte, es magas szintu az oktatas, ha tehetseges vagy, segitenek versenyekre felkeszulni, stb. Sok a kozossegi program is, kulturhet, ilyesmi, csomo lehetoseg van. Az osztaly az szerintem barhova mesz, ugyis a mazlin mulik, de az eotvos egy nagyon nagyon jo gimnazium. (vannak mas ismeroseim is, akik oda jartak, nagyon szerettek, es az osztalykozosseguk is jo volt)
2015. jan. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem oda járok, de annyit azért tudok mondani hogy nagyon erős iskola, mondhatni versenyistálló. Ha meg is jelölöd (ha szeretsz tanulni megéri) mindenképp jelőlj meg gyengébb iskolát is hiszen egyáltalán nem biztos hogy bejutsz. Egyébként ősszeségében szerintem jó hely, az biztos, hogy versenyekre és éretségire jól felkészítenek.
2015. jan. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A tanulással és a szorgalommal nincs gond, csak a tesivel. :)

Ha már itt járok: ez az iskola sokat ad a sportra? Mármint jó, persze, ma már itthon szinte minden iskolában van mindennapos tesi, de olyan nagy, komoly hangsúlyt fektetnek neki?

2015. jan. 12. 19:15
 4/9 A kérdező kommentje:
amúgy (sajnálom, lefelejtettem) köszi a válaszokat. ?:)
2015. jan. 12. 19:16
 5/9 anonim válasza:

Én is odajárok és nagyon szeretem, egy percig sem bántam meg. Nem az a tipikus versenyistálló, nem kell nagyon sokat tanulnod, de persze szorgalmasnak kell lenned a jó jegyekért egy bizonyos szinten. A tanárok tanítási módja az (szerintem) ami többek között a 2. helyre hozta fel. :)

A tesire általános hangsúlyt fektetnek, ha jó sportoló vagy, vannak gimis csapatok, stb.

2015. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az #5-össel egyáltalán nem értek egyet, magam is E5vös-diák vagyok.

Rengeteget kell tanulni, és annyi járulékos feladat van, amiknek SEMMI DE SEMMI értelme a világon nincs, hogy a normális tantárgyakra nem tudsz koncentrálni.

Én, ha tehetném, nem jönnék ide még egyszer, mert még a sportomban is gátolnak, közvetlen módon.

2015. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az előző volnék.

Még annyit tennék hozzá, hogy 90 pontot írtam és 43-at szereztem szóbelin, szóval nekem ne magyarázza be senki, hogy nem kell sokat tanulni, mert a felvételivel nem küszködtem ennyit, mint itt egyes tanárok ostoba feladataival. De, sokat kell tanulni, ez egy versenyistálló, aki mást állít szimplán hazudik. Nem, nem úgy versenyistálló, hogy bekényszerítenek versenyekre a tudtod nélkül, (lsd. Fazekas), de a nyelvtanárok többsége be akarja bizonyítani, hogy a diákok, akár C1-es akár B2-es nyelvvizsgájuk van, gyakorlatilag puszira kapták és lehúzzák a jegyüket a francba. Ez persze nem minden tanárra igaz, de nem 1, nem 2 ilyen van. Ezek ellenére én szeretek idejárni, és ha van suli, amelyikben ennyi negatívum mellett is megéri ide járni, az az E5vös. Az atmoszféra, az évfolyamtársak zseniálisak, a tanárok(jórészt a reál tantárgyakat tanítók) de vannak negatívumai, melyekről jobb ha tudsz. Nyelvtanárok, fölösleges feladatok tömkelege, ja meg azt se felejtsük el,hogy ha megorrolnak rád(mert nem mindenki simulékony), tudják a módszereket, hogy ne legyen jó jegyed.

2015. jan. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én idén fogok az Eötvösből érettségizni. Amikor bekerültem, akkor még volt tehetséggondozó felvételi és azon olyan 85 pont körül írtam. A szóbelin már nagyon jó benyomásom volt: Voltak diákok akik azért voltak ott, hogy beszélgessenek veled, feltehess nekik bármilyen kérdést. A tanárok nagyon kedvesek voltak, összeségében nagyon jó élmény volt az egész (5 helyen voltam szóbelizni és sehol sem voltak ilyen jó élményeim). A c osztályba járok, már 9.ben a legjobb matektanár tanított minket, fizika és történelem tantárgyakból is nagyon jó tanáraink voltak (mivel a matek mellé gyakran törit vagy fizikát választják a diákok faktválasztáskor). Persze szinte az összes tantárgyból oda kell tenned magad. Nekem például a kémiával meg a fizikával voltak problémáim nagyon sokat kellett tanulni, de ez igazából nem számít mivel a 11-12.év számít. Itt már tényleg csak azt tanulod ami számít a legjobb tanárokkal, az én esetemben matek és töri.

Töriből minden héten egy szóbeli tételt délután elmondanak a tanárok, hogy ezzel is segítsék az emelt szintű érettségire való felkészülést. Matekból heti 6 óránk van amin az utolsó 2 hónapban csak az emelt szintűre fogunk készülni.

Ha akarsz nyelvizsgát szerezni segítenek elérni, ha nem akkor békén hagynak. Nekem angolból meg van a felsőfokúm, tavaly 90%körüli emelt szintű érettségit tettem.

A közösség nagyon jó, sokféle emberrel találkozhatsz mivel évfolyamonként 6 osztály van ez majdnem 1000 embert jelent. Sorolhatnám a programokat: Nulltábor, Gólyatábor, Eötvös napok, Színházi darabok, Tavaszi fesztivál filmversennyel, kulturcsütörtökök, tea és könyv délután, szinte mindenből van szakkör ha versenyezni lenne kedved.

A model ENSZ konferencia meg egy igazi nagy lehetőség. Ezáltal különböző országokba jutottam el, szereztem külföldi barátokat, és az angolomnak is nagyon sokat segített. A suliban is minden évben megrendezésre kerül a BIMUN, ami Magyarország legnagyobb ilyen jellegű konferenciája.

A sportról annyit, hogy a kosárcsapat idén országos döntőt játszik. De aki nem szereti a tesit annak sem kell aggódni

Az szerintem minden elmond, hogy úgy kerültem be ide, hogy fogalmam sem volt mi leszek ha nagy leszek. Azóta megvan a felső fokú angolom, most készülök a középfokú németre, 3 emeltszintű érettségivel fogok végezni, számtalanszor jártam külföldön a MUNal, nyáron kultúrtöri táborban, télen síelni. Biztos vagyok abban, hogy hova fogok menni és mi lesz velem.

Az eötvös annak való, aki bírja tartani a lépest mert ennyi program mellett bizony az órákon is kemény a tempó. Viszont a tanárok bármiben segítenek, adnak annyi szabadságot, hogy arra készülj ami fontos neked (lehet velük beszélni), de az elvárás, hogy legyen valami ami érdekel, mindenki minimum 1 emelt érettségit szokott tenni. Szó mi szó, akinek vannak céljai imád idejárni, aki nem az meg általában elmegy.

2015. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sajnálom, de le kell húznom az eddigi válaszokat. Én az Eötvös József Gimnáziumba jártam egy ideig, majd átiratkoztam. Ami azt illeti, felszínesen nagyon jó az iskola, jók az eredmények, a Bimun is tök jó ötlet (igaz, oda más sulikból is mehetsz, csak a helyszíne van az eötvösben), de az egész suli RIDEG. Nincsenek igazi kapcsolatok, sokkal inkább arra mennek, hogy kinek ki az apja, mennyi pénze van stb, nagyon klikkesednek, érdekek alapján. Egyébként érdekes, hogy nem hallottál negatív véleményt, mert amikor én odamentem, mindenki akit kérdeztem le akart róla beszélni.. igazuk volt. Persze, lehet hogy rossz osztályt fogtam ki, vagy inkább évfolyamot, vagy.. hm. Tanárok között is kevés volt tényleg jó, mert olyanokat választanak be inkább, akik szintén az eötvösbe jártak. Csakúgy mint a diákoknál, nagyon sok buta ember jár oda (habár szorgalmasak ált) csak a szülei testvérei miatt, vagy esetleg az általános iskolája miatt. (Érdemes megfigyelni, a fél suli 1 általánosból jött:D)

Na de nem akarok regényt írni, csak szerettem volna a felszín alatti részt is megmutatni. Ha odamész, imádkozz, hogy legyen szerencséd, és készülj fel, hogy ott az emberek nem önmagadért fognak szeretni, a tanárok nagyrésze nem köszön vissza, cserébe meggyőznek a politikai beállítottságukról, de pl könnyebbek is lesznek a vizsgák, mert a jó jegyek érdekében gyakran engednek csalni.

2015. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!